Seçim Bitti Faizler Tavan Yaptı

30 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
408 defa okundu.
Seçim Bitti Faizler Tavan Yaptı

Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında Merkez Bankası tarafından değişiklik yapılarak Resmi Gazete’ de yayımlandı.

Seçim Bitti Faizler Tavan Yaptı

Kredi kartları faiz oranları arttırıldı. Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında Merkez Bankası tarafından değişiklik yapılarak Resmi Gazete’ de yayımlandı. Buna göre, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,52, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami gecikme faiz oranı ise yüzde 2,12 oldu.

AYLIK AZAMİ GECİKME FAİZ ORANI YÜZDE 2,12 OLARAK BELİRLENDİ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2018 yılı üçüncü çeyreğinde kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarına ilişkin basın duyurusu yayımladı. Yapılan açıklamada, 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olmak üzere, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 2,02, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,52, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,62, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,12 olarak belirlendi.

‘TÜKETİCİ KREDİSİ MENFAATLERİNE OLACAKTIR’

Zaten Zor durumda olan Kırşehirli kredi kart kullanıcıları daha da zor durumda kalacaklardır. Ayrıca bankaların diğer ülkelerde olduğu gibi, kredi kartı faiz oranlarını bireysel kredi faizlerine göre daha yüksek belirlediğini kaydeden kurum, “Bu nedenle, kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacaktır” ifadelerine yer verdi.

FAİZ ARTIRILMADAN ÖNCE NE KADARDI?

Daha önce, 2018 yılının 2. çeyreğinde kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranları Türk lirası için yüzde 1,84, yabancı para için yüzde 1,47, aylık azami gecikme faiz oranları Türk lirası için yüzde 2,34, yabancı para için yüzde 1,97 olarak belirlenmişti.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On