12 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
162 defa okundu.

SEBZENİN ATEŞİ ‘OCAK’LARI SÖNDÜRDÜ!

Sebze ve meyve fiyatlarındaki ateş, Kırşehir’de de vatandaşların cebini yaktı. Halinden dert yanan vatandaşlar, alışveriş yapamamaktan şikâyetçi oldu. Pazar esnafı ise geçtiğimiz haftalara oranlara fiyatların düştüğünü ve ilerleyen dönemde daha düşeceğini söyledi. Esnaf ve vatandaş fiyat konusunda ikiye bölünürken, bir vatandaşın, “Fiyatlar cep yakıyor. Kilolarla alamadık, yarım kilo alıyoruz. Bütçe yetmiyor” sözleri durumu gözler önüne serdi.

ESNAF VE VATANDAŞLAR FİYATLARIN YÜKSEK OLMASINDAN ŞİKÂYETÇİ

Türkiye’de son günlerde artan yağışlarla birlikte yükselen sebze ve meyve fiyatları, vatandaşın cebini yakmaya başladı. Esnaf ve vatandaşların bir kısmı fiyatların yüksek olmasından şikâyetçi olurken, bir kısmı ise sezonuna göre alışveriş yapılması gerektiğini vurguladı.

‘SEBZE-MEYVE SEZONUNDA ALINMALI’

Pazara alışveriş yapmak için gelen bir vatandaş, fiyatların bu yıl çok pahalı olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Genel olarak bu sene fiyatı yükselen yeşillik”

“KİM FIRSAT GÖRSE FİYATINI YÜKSELTİYOR”

Pazarda en yüksek maliyeti marulun gördüğünü söyleyen esnaf, “Kim fırsat görse fiyatını yükseltiyor. Komisyoncular yapıyor, mal sahibi yapıyor. En yüksek fiyat yeşilliklerde yaşanıyor” diye konuştu.

“ALDIĞIMIZ MAAŞA ORANLA YÜKSEK RAKAMLAR”

Fiyatların geçen haftaya göre düştüğünü ancak sebze fiyatlarının yüksek olduğunu belirten vatandaşlar, “Fiyatlar geçen haftaya göre biraz düşmüş ama tabi yeterli değil. Aldığımız maaşa oranla yüksek rakamlar. Sebzeler vatandaşın cebini yakıyor. Her şey çok pahalı. İnşallah fiyatlarda düşme yaşanır” sözlerine yer verdi.

‘GEÇEN HAFTAYA GÖRE PAHALI’

Bazı vatandaşların aksine, pazarda fiyatların yükseldiğini aktaran bir diğer vatandaş ise, “Patateste fiyatları pahalı buluyorum. Fiyatların 1 buçuk olması lazım” dedi.

‘VATANDAŞ BAKIP BAKIP ALAMIYOR!’

Fiyatları yüksek bulduğunu belirten bir vatandaş, yeterli miktarda alışveriş yapamadığını söyleyerek şu ifadelere yer verdi: “Mevsim kış ama fiyatlar oldukça pahalı. Tezgâhçıların bir suçu yok. Kendilerine gelen ürünü yüksek fiyata satıyorlar. Fiyatlar yüksek, vatandaş bakıp bakıp alamıyor. Ben bakıyorum, pazarı dolaşıyorum, insanlarda boş boş geziyorlar. domates, patlıcan, patates, soğan aldım. Ama yeterli miktarda almadım, az az aldım. Çünkü fiyatlar gerçekten çok yüksek. Vatandaş şaşkın bir durumda. Ortalama pazara 100 TL harcıyoruz, yüksek bir tutar. Buna bir çözüm bulmak gerek sebzeye bir el atılmalı.”

“EMEKLİYİZ, MAAŞ YETMİYOR”

Benzin, mazot fiyatları da pahalı. Fiyatlardan dolayı alışveriş yapamadıklarını söyleyen vatandaş, “Fiyatlar çok pahalı. Emekliyiz, maaş yetmiyor. Bir marul 4 lira, ne yapacağım? Maşımız yetmiyor, okuyan çocuklar var. Ben ufak tefek bir kaç şey aldım, 15 TL tuttu. Ne yapacağım?”

‘FİYATLAR CEP YAKIYOR!’

Sebze fiyatlarının çok yüksek olduğuna değinen bir vatandaş ise, “Fiyatlar cep yakıyor. Kilolarla alamadık, yarım kilo alıyoruz. Bütçe yetmiyor. Hepsi yüksek biber 15 lira, domates, salatalık çok yüksek” denildi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com