Sebze ve Meyvede Mevsimsel Fiyat Artışı

18 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
726 defa okundu.
Sebze ve Meyvede Mevsimsel Fiyat Artışı


Sebze ve Meyvede Mevsimsel Fiyat Artışı

İlimiz Manav Esnafları, yükselene döviz kurlarının meyve ve sebzeye çok fazla yansımadığını belirterek, fiyat artışının mevsimsel olduğunu söyledi.

         İlimiz pazarcı Esnafları, sebze ve meyvedeki son durum hakkında bilgi verdi. Özellikle geçtiğimiz birkaç ay içerisinde meyve ve sebze fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirten Esnaflar, fiyatlardaki bu artışın şu an için düştüğünü kaydetti. Meyve ve sebzenin dolardan çok aşırı bir şekilde etkilenmediğini vurgulayan Kırşehirli Esnaflar, fiyatlardaki artışın mevsimsel olduğunu ve ilerleyen günlerde düşeceğini dile getirdi.

“DÖVİZDEKİ ARTIŞIN MEYVE VE SEBZE ÜZERİNDE ÇOK AŞIRI BİR ETKİSİ YOK”

“Dövizdeki artışın meyve ve sebze üzerinde çok aşırı bir etkisi yok” diyen Manav Esnafları ise , “Meyveler şu anda rutubetli olduğu için fiyatları yüksek. Şu anda kış dönemine giriyoruz. Yani meyve ve sebze fiyatları normal pahalılığında. Fiyatlarda mevsimsel bir artış var. Dolarla çok ta bir alakası yok. Fiyatlar genel olarak şu şekilde; üzüm 7,5 TL, şeftali 4TL, karpuz 1.75 TL, kavun 2,5 TL, biber 4 TL, sivri biber 5 TL, dolma biber 3 TL, patates 2,5 TL, soğan 2,5 TL, havuç 3 TL, limon 5 TL, sarımsak 5 TL. Fiyatlarımız şu an için normal” ifadelerini kullandı.

“SERA ÜRÜNLERİNİN PİYASAYA İNMESİYLE FİYATLARIN DÜŞECEĞİNİ UMUYORUZ”

Pazarcılar, “Şu anda pazarda yaz ürünlerinin sonu, kış ürünlerinin de başında çıkanlar yer alıyor. Pazarda yeni olarak çıkan mandalinada bir rağbet yaşanıyor. Elmalar ve armutlar yeni geldi ama şu anda onla rağbet yok. Mevsimsel olarak sera ürünlerine geçildiğinden domates, salata ve biberde azalma var. Bu yüzden fiyatlar biraz pahalı. Salatalık şu anda yok. Kış ürünlerinin ve sera ürünlerinin piyasaya inmesiyle fiyatların düşeceğini umuyoruz” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com