Şeb-i Arus Mevlana’yı Anma Programı Düzenlendi

17 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
220 defa okundu.
Şeb-i Arus Mevlana’yı Anma Programı Düzenlendi

thumbnail_asp-2Vali Necati Şentürk Şeb-i Arus Mevlana’yı Anma Programı Düzenlendi

 

Vali Necati Şentürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Şeb-i Arus Mevlana’yı Anma Programı”na katıldı.

Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, daire müdürleri, devletimizin koruması altındaki çocuklar, Huzurevi sakinleri ile vatandaşlar katıldı.

Devlet koruması altındaki kimsesiz çocukların yaptığı el sanatları sergisinin gezilmesi ile başlayan programda Kuran-ı Kerim okundu, şiirler okundu, çocuklar tarafından sema gösterisi yapıldı ve ilahiler söylendi.

Programdan sonra konuşma yapan Vali Necati Şentürk, Ahi Evran-ı Veli’nin memleketi Kırşehir’de bu tür programların düzenlenmesini gayet anlamlı bulduğunu söyledi.

Çocukların bu tür programlarda yer almasının önemine değinen Vali Necati Şentürk, “Çocuklarımız, bugün görevlerini yerine çok iyi getirdiler. Çocuklarımızı kutluyorum. Mevlana’dan şiirler okudular, ilahiler söylediler, Kuran-ı Kerim okudular. Böylesine anlamlı ve güzel bir programı hazırlanmasından dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Program, Vali Necati Şentürk’ün programı gerçekleştiren çocukları ödüllendirmesi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN