Saymakla Bitiremiyorlar

20 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
267 defa okundu.
Saymakla Bitiremiyorlar

Asla Bir Avuçla Yetinemediğimiz, 1 Defa Ağzımızı Sürünce Vazgeçmenin Hiç De Kolay Olmadığı Kabak ve Ay Çekirdeğinin Faydalarını Saymakla Bitiremiyorlar

Ne kadar yenilmemesi, içilmemesi gereken yiyecekler konusunda uyarı yapılıyorsa, yenilmesi gereken, faydalı olduğu sonradan ortaya çıkan yiyecekler hakkında da bilgi veriliyor. Kabak çekirdeğinin bilinmeyen faydalarını anlatan Aktarcı Fatoş Şahin şunları söyledi; “Kabak çekirdeği, kabak sebzelerinin içindeki çekirdeklerin alınıp, kurutularak elde edilen bir besin çeşididir. Kabak çekirdeğinin özellikle sinir sitemi ve ruh sağlığı üzerinde de çok faydası olduğu söyleniyor. Kabak çekirdeği, bakır, çinko, magnezyum açısından çok zengindir. Günde ortalama tüketilen bir avuç kabak çekirdeği çok geniş bir yelpazede sağlığa katkıda bulunabilir. Bünyede bulunan serbest radikaller ve mikroplara karşı mücadele edebilir. Bunu antioksidan özelliği ile başarmaktadır. Kabak çekirdeği, aperatif yiyecek olaması açısından bulunması ve tüketilmesi gayet kolaydır. Evde veya dışarıda iyi vakit geçirmek istediğinizde mutlaka tercih etmeniz gereken besin kaynaklarından birisi olabilir. Kabak çekirdeği tüketirken aynı zamanda ruh sağlığınıza da katkıda bulunabilirsiniz” diye konuştu.

FAYDALARI

Kabak Çekirdeği Bağışıklık Sistemini Güçlendiğini söyleyen Şahin; “Kabak çekirdeği, magnezyum açısından zengin bir besin kaynağıdır. Magnezyum ise insan sağlığı açısından hayati bir önem taşımaktadır. Kabak çekirdeği aynı şekilde bağışıklık sistemi için çok önemli olan çinkoyu da bol miktarda içermektedir. Prostat kanseri başta olmak üzere birçok kanser türüne yakalanma riskini azaltma özelliği vardır. Bol miktarda OMEGA-3 yağları içerir. Kabak Çekirdeği Kalp Sağlığını Korur, Bir su bardağı kabak çekirdeği, bünyenin ihtiyaç duyduğu fizyolojik fonksiyonlar için önemli miktarda magnezyum sağlamaktadır. Kabak çekirdeğinin içerdiği magnezyum, kalp sağlığı başta olmak üzere birçok organ için önemlidir. Kan damarlarının gevşemesini sağlar. Magnezyum diş sağlığı için çok önemlidir, kemik sağlığı ve bağırsak fonksiyonlarını destekler. Kabak çekirdeğinin bol miktarda içerdiği magnezyum aynı zamanda kalp krizini önler. Bununla birlikte kan basıncını sağlıklı bir seviyede tutarak başarır. Kabak Çekirdeği Bağışıklık Sistemini Güçlendirir, Kabak çekirdekleri çinko açısından çok zengin besin kaynağıdır. Çinko bağışıklık siteminin güçlenmesi yanında hücrelerin çoğalması, uyku sorunlarının giderilmesi, göz ve cilt sağlığı için de önemli bir mineraldir. Birçok sebebe dayalı olarak bünyede olması gereken çinko seviyesi düşmektedir ve bu durum bazı hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Çinko eksikliğinden dolayı soğuk algınlığından çabuk etkilenme, grip hastalığı, depresyon, akne, düşük yağma gibi bazı ciddi sağlık problemleri meydana gelmektedir. Düzenli olarak kabak çekirdeği tüketimi, bünyenin ihtiyacı olan çinko değerini sürekli sağlıklı bir seviyede tutar ve yukarıda bahsedilen sağlık sorunlarıyla karşılaşmayı engeller” dedi.

Şahin şu şekilde devam etti; “Kabak Çekirdeklerindeki OMEGA-3’ün Gücü,  Kabak çekirdekleri diğer bazı besin kaynaklarının içerdiği OMAGA-3 açısından zengindir. OMEGA-3 yağları diyabet etkisini azaltır, kalp hastalıklarından korur, kötü kolesterole karşı etkilidir, kanın akışkanlık seviyesini arttırır. Böylece damar tıkanıklığını büyük derecede önler. Bütün bunların dışında bünyenin kanserle mücadelesine yardımcı olur. Kanserden başka birçok hastalığa yakalanma riskini ciddi anlamda azaltır. İltihap sorunlarına karşı etkilidir, yaşlanmayı yavaşlatır. Kabak çekirdek de bol miktarda bulunan OMEGA-3 yağlarının bile sağlığımıza onlarca faydası vardır. Bu yüzden bütün yıl boyunca tüketmemiz gereken besinler listesine kabak çekirdeğini eklemek için yeterince sebebimiz var. Kabak Çekirdeği Diyabete İyi Gelir, Hayvanlar üzerinde yapılan deneyler insülin düzeyini dengelediğini ortaya koymuştur. Diyabetten kaynaklanan komplikasyonları önleyerek ayrıca diyabet hastalığından kaynaklanan diğer sağlık sorunlarıyla karşılaşmamıza engel olur. Bunların başında kalp ve göz sağlığı gelmektedir. Kabak Çekirdeği Kalp ve Karaciğer Sağlığına Faydalıdır, Kabak çekirdeği sağlıklı yağlar, lifler ve antioksidanlar açısından zengindir. Kabak çekirdeğinin içerdiği bu maddeler kalp ve karaciğer sağlığı açısından önemlidir ve bu organları güçlendirir. Kabak Çekirdeği Dinlendirir, Akşamları yatmadan önce bir miktar kabak çekirdeği tüketmek melatonin ve serotonin üretimi için gerekli triptofanı arttırır. Böylece sağlam bir uyku çekme ve dinlenme imkanı elde etmiş olursunuz. Kabak çekirdeği özellikle stresli ve yorgun iş günlerinden donra deliksiz bir uyku ile dinlenmek için harika bir tercih olabilir” şeklinde konuştu.

Haber Filiz İslim

 

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On