Saylam Ahi Evran Üniversitesi en başarılı üniversite

24 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
820 defa okundu.

DSC_6456Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tüm akademik birimleri ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek çalışmalarını anlattı.
Rektör Prof. Kudret Saylam, Ahi Evran Üniversitesinde 149 akademisyenden 243 akademisyen sayısına ulaştıklarını söyledi.
Saylam, “Kırşehir’de şuan ek yerleştirmelerle birlikte 19 bin 26 öğrencisi mevcut.
Üniversitelerin gelişme kriterleri açısından bakıldığında öğrenci sayısı önemli olabiliyor.
Bizimle birlikte kurulan üniversiteler arasında biz öğrenci sayısı açısından üçüncü sıradayız.
Yüzde 95 doluluk oranı ile Kırşehir’de öğretim vermekteyiz.
2011 yılından sonra vermeye başladığımız formasyon eğitiminde 2011 yılında 200 kişi ile başlamıştık şuan itibari ile bin 200 öğrencimiz var” dedi.
AHİ EVRAN EN BAŞARILI ÜNİVERSİTE
Basın toplantısında brifing veren Prof. Kudret Saylam, “3 milyonu aşkın adayın katıldığı ve 15 ayrı test üzerinden gerçekleşen KPSS Lisans yerleştirmelerine göre Ahi Evran üniversitesi birinci oldu. Üniversitenin halka açılması anlamında önemli gelişmeler olmakta kütüphanemizde 20 binin üzerinde kitap ve mecmua öğrencilerimizin hizmetindedir.
Kütüphanemizden sadece öğrencilerimiz değil akademisyenlerimiz de faydalanmaktadır. 2011-2014 yılları arasında 404 indexli yayın üniversitemiz bünyesinde gerçekleşti.
Bilimsel araştırma projeleri ile önemli kaynaklar oluşturduk.
Üniversitemiz içerisinden ve dışarısından merkezi araştırma laboratuarı ile çalışmalar yapılmakta, bilimsel araştırma projeleri açısından 2011 yılında 500 bin liralık bir kaynak söz konusu iken şuan 2 milyonluk bir kaynak sağlayarak dört katlık bir artış söz konusu hale geldi.
Bilimsel kıriterler göz önüne alarak yapılan sıralamada 2000 yılından sonra kurulan 51 üniversiteler arasından biz 13. Sırada yer almaktayız.
Kaman cevizinin önemine görevimize geldiğimiz günden bu yana inandık ve Ziraat Fakültemiz bünyesinde sertifikalı fidan üretimleri yapılmakta, Kırşehir’de 53 bilimsel etkinliğe ev sahipliği yaptık. Bozkırın tezenesini unutmayarak Güzel Sanatlar Fakültemize adını verdik ve sempozyum düzenledik” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN