“Satan Var, Alan Yok!”

26 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
512 defa okundu.
“Satan Var, Alan Yok!”

Ekonomik Kriz 2. El Eşyaları da Vurdu.  Sandalye ve Masa Kiralama İşleri Cazip Ama. 2. El Eşya Çok Durgun,

“Satan Var, Alan Yok!”

Kırşehirli 2. El Eşya Satıcıları, ‘Sezon bizim sezonumuz değil’ diyor. Yaz sezonuna göre işlerinin çok durgun olduğunu belirten Esnaflar, “mağduriyetten ve ihtiyaç azlığından dolayı satan var alan yok” diyerek Ekonomik krizin kendilerine olan etkisini de böylelikle dile getiriyor.

HAYAT ŞARTLARI AĞIR AMA…

İşlerinin durgunluğunu anlatan 2. El Eşya Satıcısı Mustafa Ertatar; “Kış sezonu olduğundan dolayı işlerimiz hiç yok. Öğrencilerin okulları açıldığı zaman birde kapandığı zaman bir yoğunluk oluyor ama ondan sonra yok. Bizde geçinmeye çalışıyoruz. Kiralar çok pahalı. Hayat şartları ağır ama yine de bu işi yürütmeye çalışıyoruz”

“150 LİRALIK EŞYAYI BİLE TAKSİTE BÖLDÜRENLER VAR”

Bu işe ilk başlayanların kendilerinin olduğundan bahseden Ertatar, “15 -20 yıldır da bu işi yapıyorum. Bizi ayakta tutan Sandalye ve masa kiralama işleri. 2. El olarak işlerimiz çok durgun. Öğrenci kesimine, durumu mağdur olan kişilere herkese eşyamız var. Fiyatlarımız çok uygun. Fakat insanların alım gücü az olduğun dolayı 2. El eşyayı bile almakta zorlanıyorlar.

SURİYELİ VE İRANLILAR GENEL OLARAK AĞIRLIKLI BİZDEN ALIŞVERİŞ YAPIYOR AMA PARALARI YOK

 Alan yok satan var.  Mağduriyetten ve ihtiyaç azlığından dolayı satan çok. Siftah edemediğimiz günler dahi oluyor. Mülteci, Afgan, ,Suriyeli, İranlı genel olarak ağırlıklı bizden alışveriş yapıyor ama paraları yok. 150 liralık eşyayı bile taksite böldürenler var. Özelliklede Afganlılar çok vahim durumdalar. Halkın yardımı ve bizlerin yardımı ile ayakta durmaya çalışıyorlar. Ev kiralarını bile ödeyemiyorlar. Hayat şartları gün geçtikçe zorlaşıyor. Önceki yıllarda işlerimiz daha yüksekti alım gücü vardı. Fakat şimdi öğrenciler dahi alamıyor”

FABRİKA KONUSUNDA ÇOK GERİDEYİZ

 İNSANLARIN ÇALIŞABİLECEKLERİ ALAN DA KISITLI

Ertatar, “Öğrencinin burada çalışma imkânı da yok. Çalışsalar okulları aksıyor, çalışmasalar maddi durumları yok. Birde bizim şehir, küçük şehir. Fabrika konusunda çok geride kalmış bir ilimiz var. Bi şeker fabrikası ve Petlas var başka fabrika yok. İnsanların çalışabilecekleri alan da kısıtlı. Bir çok insan çalışmak için iş arıyor ama bulamıyor. Hal böyle olunca vatandaşın ekonomisine ve cebine ister istemez etki ediyor. İş arayan ve bulamayan insan sayısı çok fazla”.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On