“SANDIKTAN DEMOKRASİ ÇIKMALI”

25 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
666 defa okundu.
“SANDIKTAN DEMOKRASİ ÇIKMALI”

40 Arena gazetemiz Ekibi, 24 Haziran seçimleri için oy kullanacak vatandaşların nabzını tutmaya devam ediyor. Seçimde Sandıktan ne çıkar sorusuna yanıt veren vatandaşların ortak paydası;

“SANDIKTAN DEMOKRASİ ÇIKMALI”

24 Haziran‘da sandık başına giderek hem cumhurbaşkanı hem de milletvekilleri seçimi için oy kullanacak vatandaşların düşüncelerini ve görüşlerini yansıtmaya devam ediyoruz. Esnafın, vatandaşın ve sokağın nabzını tutan 40 Arena Gazetemiz Ekibi, sokakta yapmış olduğu röportajlar sonucu, vatandaşların bir kısmının İktidara tepkili olduğunu,bir önemli kısmının görüşlerini açıklamak istemediğini gözlemlerken ,seçimi değerlendiren vatandaşların ortak paydası“Sandıktan Demokrasi Çıkmalı yönünde  oldu.

  “ERDOĞAN İLE MERAL AKŞENER BAŞA BAŞ MÜCADELE EDECEK, 

Gazetemiz Ekibine Konuşan İlhami Irmak şöyle konuştu; “İyi Pati Kırşehir Yönetimi kurulunca, Milliyetçi Hareket Partisinden İyi Parti Yönetimine geçtim. Mücadelede edeceğiz ve ve kazanacağız. Ülkeye gerçek demokrasi gelecek. Herkes hakkını arayacak ve herkes hakkını verecek. Türkiye’de demokrasi yok. Hâkimlerden memurlara kadar herkes bir kişinin ağzına bakıyor.  Seçimin bu kadar öne çekilmesinin nedeni İktidarın bittiğini ekonominin kötü olduğunu gösterir. Geçmiş seçimlerde de Mühürsüz oy deyip oyları sildiler. %51’i zor kurtardılar. Ama şimdi karatamayacaklar. 24 Haziran seçiminde Recep Tayyip Erdoğan ile Meral Akşener başa baş mücadele edecek diye tahmin ediyorum. Ama 2. Seçimde Meral Akşener %60 gibi bir oy ile Recep Tayyip Erdoğan ile Meral Akşener başa baş mücadele edecek alacağını düşünüyorum”

“YÜZLERCE KİŞİ, GEÇİNEMEDİĞİ İÇİN İNTİHAR EDİYOR”

“Halkta korku ve baskı var. Herkes birbirinden korkuyor. Kimse konuşmak istemiyor. Çocuğumun tayini çıkacak beni görmesinler gibi daha birçok sözler ile susuyorlar. Yüzlerce kişi, geçinemediği için İntihar ediyor. Baskı var”

 “YİNE İKTİDARDA OLAN AK PARTİ BAŞIMIZDA LİDER OLARAK KALACAK.”

Seçtiğimiz insanlara güvenmek zorundayız diyen Emin Özdemir, “24 Haziran seçimleri hepimize hayırlı olsun. Seçim öne çekildiyse başımızda ki insanlar daha iyisini bilir. Mutlaka bir ihtiyaç var ki böyle bir karar alındı. Seçtiğimiz insanlara güvenmek zorundayız. Oyumu da Ak Partiye vereceğim. Sandıktan Recep Tayyip Erdoğan’ın çıkacağını düşünüyorum. Bu kadar insan bir araya gelip kendileri bir hesap yapıyorsa o hesaplar boşa çıkacak ve Yine İktidarda olan Ak parti başımızda lider olarak kalacak. Hem Milletvekili oyunu hem de Cumhurbaşkanlığı oyunu vatandaş doğru olana verecek diye düşünüyorum”

Ekonominin kötüye gittiğini gören İktidar seçim kararı aldı diyen Âdem Taş ise şunları söyledi,

“EKONOMİ DİBE VURDU ERKEN SEÇİM KARARI ALDILAR”

“Türkiye’nin Ekonomisi kötüye gidiyor. Gün geçtikçe Ekonomi daha kötüye gideceğini gördükleri için erken seçim kararı aldılar. Ekonomi dibe vurdu”

“ECEVİT ZAMANINDA YAZAR KASAYI ATAN VATANDAŞI DİLE GETİRENLER, ÇİFTÇİMİZ 1 TON SÜTÜ SOKAKLARA DÖKÜYOR SUSUYORLAR”

“24 Haziran seçimlerinde Meral Akşener ve Recep Tayyip Erdoğan başa baş gider ama Akşener alır ve %10’luk fark atar diye düşünüyorum. 16 yıldır bu iktidarı deniyoruz, ne çiftçiye, ne memura, en emekliye ne de Köylüye hiçbir şey veremedi. Seçim sonrası Akşener alır ama Kırşehir’den bire bir vekil çıkar diye tahmin ediyorum. Bülent Ecevit zamanında yazar kasayı atan vatandaşı devamlı dile getiriyorlar ama şimdi çiftçimiz 1 ton sütü sokaklara döküyor bunu dile getiren yok. Çiftçi, hayvancı, emekli halinden memnun değil. Bizim halimiz ne olacak biz bunu düşünüyoruz. Cebimizde 10 liramızdan fazla paramız yok. Emekli kuruşsuz geziyor. Emekli bir çay içebilmek için çay ocağına gelemiyor, güneşler de bankalarda oturuyor. Herkesin hali içler acısı ama kimse bunu dile getiremiyor”

“HİÇ BU KADAR DERİN KRİZ YAŞAMADIK”

“Emekli memuruyum cebimde 10 liram yok. Bir bankadan alıp diğer bankaya yatırıyoruz. İflasa gidiyoruz. Ülkemiz 1974’lü yıllarda kriz yaşadı ama hiç bu kadar derin kriz yaşamamıştık. Her şey yüzde yüz artıyor ama her şey düzelecek diyerek milleti avutuyorlar”

“OHAL’DEN KAFAMIZI KALDIRAMIYORUZ”

Nihat Kaya, “Sandıktan demokrasi çıkar. Halk ne yapacağını Suriye’de, Irak’ta, Güney Doğu’da gördü. Biz rahatız zannediyoruz ama OHAL’den kafamızı kaldıramıyoruz. İnşallah seçimi kazanacağız”

“2-3 YILDIR ÇOK KÖTÜ DURUMDAYIZ”

Ekonomi çok gergin bir havada geçtiği için 2 yıl daha tahammül edemediler diyen Emekli Polis Memuru; “İnsanlar cebiyle ilgileniyor. Ekonomi çok iyi gitmiyor. 2-3 yıldır çok kötü durumdayız. Erken seçim alınma kararına şaşırdık. Siyasi Partililer sürekli seçimler zamanında yapılacak diyerek üzerine basa basa söylüyordu. Aniden karar değiştirip de 24 Haziran’a alınması Kamuoyunun beklentisi değildi. 1960, 1980 İhtilalini, 1997 Muhtırasını ve 15 Temmuz’u bizzat canlı yaşadım. Ekonomi çok gergin bir havada geçtiği için 2 yıl daha tahammül edemediler. O nedenle erken seçim kararı alındı”

BENİM CEBİME YANSIMAYAN EKONOMİ NASIL DÜZELMİŞ OLUYOR.

“30 yıldır devlet memurluğu yaptım. 3 yıl benden bir şey istemeyin sonra ekonomiyi düzelteceğim dedi ama 16 yıl geçti, vermekten ziyade hep aldılar. 20-30 lira mı zam yapayım bunun hesabı yapılıyor. Benim cebime yansımayan ekonomi nasıl düzelmiş oluyor. Hormonlu büyüme var. İnşaat sektörü ile büyüyorlar. Bir ülke üretim ile büyür. Eskiden buğday, arpa, Nohut, fasulye hep satardık, şimdi et dahi her şeyi ithal ediyoruz. Bir teneke zeytinyağı 3 yılda 50 liradan 180 lira haline geldi. Bu insanlar nasıl alacak”

“İNSANLAR KUTUPLAŞTIRILDI”

“Bana oy verirsen bendensin vermezsen benden değilsin. Oy vermezsek hainsin denilen bir hale geldik. 1980’li yıllardan önce bu şekilde bir ortam vardı ve bu ortamı yaşamıştık, aynı şeyleri sahneye koydular. 50-60 yıldır aynı şeyler bu ülkede tekrar ediliyor. İlk 5 yılı çok güzeldi, bir şeyler yapıldı ama ondan sonra düzen bozuldu”

“BU ÜLKEDE BİR ŞEYLER YOLUNDA GİTMİYOR”

“Bu memlekette 4 yıllık Üniversite bitiriyorsun, Doktoranı yapıyorsun bu öğrencinin yeri bir Üniversitede Öğretim Görevlisi olması ama atanamadıkları için Polisliğe giriyor ya da başka bir meslekte iş bulmaya çalışıyor. Bu ne demek oluyor demek ki bu ülkede bir şeyler yolunda gitmiyor”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN