Sanayi Sitesine Ziyaret

21 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
236 defa okundu.

thumbnail_RESİM (12)

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kılıçözü Sanayi Sitesi Esnafını Ziyaret Etti

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kılıçözü Sanayi sitesi esnafını ziyaret etti. Zamanının çoğunu sahada geçiren ve çalışmaları ile beğeni toplayan Yaşar Bahçeci “Başta esnaflarımız olmak üzere vatandaşlarımızla yüz yüze görüşerek dertlerini dinliyor, hasbıhal ediyor. Başkan Bahçeci Seçildiğimiz günden bu yana çat kapı ziyaretlerle Esnafımızla ve vatandaşlarımızla her platformda buluşmayı sürdürüyoruz. Bu ziyaretlerimiz devam edecek” dedi.

“Esnafımızla Yüz Yüze Görüşerek Dertleri, Sıkıntıları Yerinde Dinliyoruz”

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Sanayi Sitesin de esnafımızı ziyaret ettik, hizmetlerimizle ilgili görüşlerini alıp Ülke gündemi hakkında da sohbet ettik.” dedi. Esnaf ve sanatkârların ülkemizin ve milletimizin omurgası olduğunu ifade ederek böyle bir esnaf ve sanatkâr camiasına sahip olmak geçmişimiz adına da geleceğimiz adına da iftihar vesilesidir diyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bin yıllık geleneğimizden sapmadan ve ahilik anlayışını ebediyete kadar muhafaza ederek hizmete devam ediyorsunuz. Dünyanın hiçbir ülkesinde, hiçbir medeniyetinde esnaf ve sanatkârın bu kadar köklü bir geleneğe, bu kadar önemli bir vazifeye sahip olduğu görülmemiştir. Bizim millet ve medeniyet ruhumuzda esnaf ve sanatkâr gerektiğinde askerdir, alperendir. Gerektiğinde cephede vatanını savunan şehittir, gazidir, kahramandır. Gerektiğinde asayişi tesis eden polistir, gerektiğinde adaleti sağlayan hâkim, hakemdir. Gerektiğinde de şefkatli bir ağabeydir, kardeştir. Bin yıllık ahi geleneğine bakıldığında, paranın esnaf ve sanatkârın hayatında önem ve değer bakımından en alt sırada olduğunu görebilirsiniz.”

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Siz esnaf kardeşlerim önemli olan ahlak, dürüstlüktür. Önemli olan şu içinde bulunduğunuz, birlik, beraberlik, kardeşliktir. Böyle bir esnaf ve sanatkâr camiasına sahip olmak geçmişimiz adına da geleceğimiz adına da iftihar vesilesidir. Rabbim, bu milleti ekmeksiz, susuz, havasız, vatansız bırakmasın. Esnaf, sanatkâr geleneğinden, böyle güzel bir camiadan ve cemiyetten de inşallah mahrum bırakmasın” Birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirmeliyiz, ayrılıklarla değil, birleştirici gücümüzü ortaya koymalıyız. Darılmak ve küsmek için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler aramak lazım. Yunus Emre ne güzel söylemiş ‘Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim-sevilelim bu dünya kimseye kalmaz demiş’. Bu sözler her şeyi anlatıyor” dedi.

BELEDİYE BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN