Sanata Olan İlgi Her Geçen Gün Artıyor

29 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
504 defa okundu.
Sanata Olan İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Kırşehir’de Yıllardır Hizmet Veren Aile Yaşam Merkezinde ki Bir Çok Kurs İlgi Görüyor

İlimizde sanata olan ilgi her geçen gün artıyor. İlimiz Aile Yaşam Merkezindeki birçok kursa ilgi gösteren Sanat Severler, kursların olduğu günleri iple çekiyor. Sanata olan ilginin her geçen gün arttığı ilimiz de birçok kursiyer yeteneklerine göre alan seçiyor. Aile Yaşam Merkezi Resim Öğretmeni olan Derya Yıldırım, Gazetemiz 40 Arena Muhabirine yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “Burası kurulalı 5 sene oldu. Kurulduktan bu yana burada hizmet vermeye devam ediyorum. Öğrencilerimize haftanın 7 günü eğitim veriyoruz. Atölyemizde her grubumuz on üçer kişilik. Grubumuzdaki kişilerin yaşı ise 8 yaştan başlıyor yağlı boya grubu ağırlıklı olduğu için 80 yaşa kadar çıkabiliyor. Yaş sınırını geçenlerde var öğrencilerimize bu şekilde eğitimler veriyoruz. Öğrencilerimize resimde gerekli olan Temel Bilgilerin hepsini öğretiyoruz. Kursumuza ilk defa başvuran her öğrencimize en güzel ve allayabileceği şekilde öğretmeye çalışıyoruz. Amacımız sanatı sevdirmek, geliştirmek. Bazıları hobi olarak başlıyor, bazıları evde oturmaktansa boş vaktini değerlendirmek için geliyor. Daha verimli nasıl olabileceklerinin yolunu arıyorlar. Öğrencilerimizi ilk başta burayı sevdiriyoruz, sonra geliştiriyoruz daha sonra zaten onlar bunu alışkanlık haline getiriyorlar ve ders saatlerini iple çekiyorlar. Kendileri de zaten bunu sürekli söylüyor. Kendilerini de geliştirdiklerini tuallerinde görüyoruz. 4 ayda 873 küsüre yakın tablo çıkartıyoruz. Öğrencilerimizi sanat adına her anlamda donatmaya çalışıyoruz. Atölyelerimiz her yerde mevcut. Neşet Ertaş Kültür merkezinde de atölyemiz var, Belediye Gençlik Merkezinde de. Yaş aralıklarına göre vatandaşlarımızı oralara yönlendiriyoruz. Her geçen gün sanatın çoğalması bizi daha da çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

“BİRBİRİNDEN YETENEKLİ KURSİYERLER VAR”

Kursiyerlerimizi tarih kokan yerlere götürüyoruz diyen Yıldırım; “Büyük çoğunluğu Resim dersi kursiyerlerinden oluşan Sanat ağırlıklı grubumuzu İtalya’ya götüreceğiz. Tabiki bu gidecek grubun içerisinde Aile Yaşam Merkezi Kursiyerleri de ağırlıklı olacak. 6 Gece 7 Gündüz 735 EURO. Vize işlemleri için Uçak biletleri, otel parası, kalma, oradaki transferler, vergiler her şey yani ekstralarda bunun içine dâhil bu şekilde ayarlandı. 2 Nisan gibi olacak. Bir aksilik olmazsa o gün yola çıkılacak. Her şey ayarlandı. Daha önce yine resim öğrencilerini nerede tarihi doku var oraya götürüyoruz. Elimizden geldiği kadar sergiler olsun vs. başka bir şey olsun erlimizden geldiğince götürmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizi her yönden geliştirmeye çalışıyoruz. Kazılara gidiyoruz. Her bir kursiyerlerimizin ayrı bir yeteneği var. Her biri birbirinden yetenekli” dedi.

Haber Aslıhan Buyruk

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On