‘Sanalda Kaybettiğimiz Gerçekler ve Sosyal Medya Ahlakı’ Konunu Seminer Verildi.

25 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
498 defa okundu.
‘Sanalda Kaybettiğimiz Gerçekler ve Sosyal Medya Ahlakı’ Konunu Seminer Verildi.

‘Sanalda Kaybettiğimiz Gerçekler ve Sosyal Medya Ahlakı’ Konunu Seminer Verildi.

GSM’de Önemli Seminer

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Cacabey Gençlik Merkezi tarafından öğrencilere yönelik ‘Sanalda Kaybettiğimiz Gerçekler ve Sosyal Medya Ahlakı’ konulu bir seminer düzenlendi.

Abdulkadir Özcan Proje İmam Hatip Lisesinde konferans salonunda düzenlenen seminerde, Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Cacabey Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Mehmet Dağıstan’in slayt eşliğinde yaptığı sunumda; sosyal medya ve sanal dünyada kaybedilen değerler, izlenilen filmlerin ve dinlenilen müziklerin karakterimiz ve tercihlerimiz üzerindeki etkileri, sosyal paylaşım sitelerinin yanlış kullanımı ve bu kullanımlarda insan üzerindeki olumsuzluklar ele alındı.

Daha sonrasında öğrencilere yalpan açıklamada internetin günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geldi, sosyal medya kullanımı ve sanal dünya bugün artık günlük yaşamımızın birer parçası haline geldiği belirtildi. Alışveriş, haberleşme, basın ve medya işlerimizi ve farklı sosyal medya kullanımları internet üzerinden yapıyoruz. Bu bir nimet olduğu kadar aynı zamanda da tehlike arz ediyor. Özellikle dezenformasyon noktasında sosyal medya hükümetlerin bile önüne geçemediği bir sorun haline gelmiş. Doğruluğuna bakmadan bir video ve resim karesi inanılmaz şekilde yayılıp, inanılmaz bir dezenformasyona, manipülasyona yol açabiliyor ve bu bir anda milyonlarca insana erişim olanağı sunabiliyor. İnternet ve sosyal medyayı kullanırken; kendimizi, bir başkasını mağdur etmeden doğru kullanarak o tuzaklara düşmememiz gerekmektedir. Polisimiz ve jandarmanız siber suçlarla ilgili birimleri var. Geniş ve güzel bir imkan, bunu istismar edilmeden kullanılması lazım. Teknolojiyi geliştiren insanların sizlerden farkı yoktur. Hiçbir şey emeksiz olmaz. Bu seminerin hayatınızı olumlu yönden etkilemesini temenni eder, başarılar dileriz dendi.

(Nurten CEYLAN)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On