Salih Çetinkaya Ahmet Davutoğlu ile Ahiliği kutlamak bizim için onur oldu

1 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
645 defa okundu.

salihAK Parti Kırşehir İl Başkanı Salih Çetinkaya, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile ahiliğin daha farlı bir anlam kazandığını söyledi.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Salih Çetinkaya, yaptığı açıklamada, “Ahiliği yaşadığı Anadolu toprakları ve bilgisi ile iyi tanıyan ve anlatan yeni Türkiye’nin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, merkezi Kırşehir’de olan Ahilik Haftası kutlamalarına katılarak bizleri onurlandırdı.

Siyasi temsilci olarak Başbakanımızın katılımları bizler için bir gurur kaynağı olurken Kırşehir halkının topyekün şekilde siyasi ayrım gözetmeksizin evrensel değerimiz olan Ahiliği özümseyerek Külliye alanında yapılan devlet törenine katılımları çok yüksek olmuştur.

Unutulmamalıdır ki Ahmet Davutoğlu, Kırşehir’e AK Parti Genel Başkanı olarak değil Başbakan olarak gelmiştir.

Kırşehir Belediyesi’nin hazırlayarak başlattığı Küllüye alanında yapılan  törenler Ahilik Kutlamalarının da şahlanış günü olmuştur.
Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun katılımları ile birlikte Külliye projesini destekleyen TOBB, TESK ile TESKOMB’un temsilcileri ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri de şehrimize gelmişlerdir.

Bizler AK Parti teşkilatı olarak Belediye Başkanımız ve Milletvekillerimizle birlikte koordineli şekilde yapılması gerekenin en iyisini yaptık.

Kırşehir’de düzenlenen ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile sona eren ahilik kutlamaları için her geçen sene daha güzelinin yapıldığını anlatan Çetinkaya, “22 Eylül günü Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de başlayan ve Türkiye genelinde bir çok etkinlikle kutlanan Ahilik Haftası etkinliklerinde yerel ve ulusal anlamda bir çok etkinlik yapılmakta, Kırşehir’in yemek kültürünün tanıtımı bozlak ustalarının kültürel devamlılığını sağlayan konserler esnaflarımızın düzenlediği esnaf gecesi, aşık atışmaları, tiyatrolar paneller Ahiliğin anlatımları ile Kırşehir’de farklı anlamlar kazandı.

Kazanımların en önemlilerinden bir tanesi ise Devlet Erkanının Kırşehir’e gelişleri ve kutlamaları yerinde görerek incelemeleri oldu her zaman yaptığımız istişarelerle bir sonra ki yılın hazırlıklarına daha kutlanmakta olan yıl bitmeden başlıyoruz.

İnşallah yeni önerilerle de bir sonra ki yıl daha gelişmiş yapısı ve çevresi ile Kırşehir’de gireceğiz” şeklinde konuştu.
İki yıl önce hayata gözlerini yuman merhum Neşet Ertaş’ın Kırşehirlilerin gönüllerinden hiç ayrılmadığını belirten Çetinkaya, “Merhum Ertaş bizim hayatımızdan hiç çıkmadı.

Onu ölümünden sonra da dualarımızla yad etmekteyiz.

Aramızdan ayrılışının ikinci yılında eksikliğini hissetsek de onun eserlerinin Kırşehir’de seslendirilmesi ve yeni yetişen neslin onun parçalarından esinlenmesi kültür devamlılığını sağlamak açısından çok önemli, Kırşehir’liler olarak merhumun arkasından onun eserlerini daima her nesle öğreteceğimizi ve kültürel devamlılığı sağlayacağımızı düşünmekteyiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN