ŞAKİR ŞENOL DAN SİVAS KATLİAMI;NI SAYGIYLA ANIYORUZ

4 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
674 defa okundu.

Sivas Katliamı’nın 21. yılındayız. Katliamda kaybettiğimiz insanlarımızı bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyoruz. Katledenleri bir kez daha lanetliyoruz.
21 yılın ardından katliamın sorumluları zaman aşımı ile korunurken, bu zihniyetin sahipleri bugün mezhepçilikle ülkemizi yeni felaketlere doğru sürüklüyor.
“Bu zihniyetle hesaplaşmadan, Sivas’ın katilleriyle gerçek bir hesaplaşma da mümkün değil.
Bugün Cumhurbaşkanı adaylığını açıklayan Erdoğan ve AKP iktidarı, gericiliği mezhepçi temelde geliştirerek toplumsal yaşamın tüm alanlarını teslim almaya tüm özgürlükçü dinamikleri yok etmeye çalışıyor.
Alevilerin eşit yurttaşlık taleplerine kulaklarını tıkayan AKP, iktidarını bölgede ve ülkemizde körüklediği mezhepçiliğe dayandırarak geliştirmeye çalışıyor.
Bölgemizde ve ülkemizde mezhepçi temelde geliştirilen ayrıştırmaların geldiği nokta bugün Suriye ve Irak’ta görülmektedir. IŞİD çetelerini para ve silahla besleyen AKP, ülkemizi de giderek benzer bir iklime doğru sürüklemektedir.
Sivas’ın ışığına sahip çıkmak bugün gelişen bu gerici zorbalık ve mezhepçilik karşısında gerçek bir laiklik mücadelesini birleşik bir muhalefet anlayışı ile güçlendirmektedir. ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ
Alevilerin eşit yurttaşlık hakkı güvence altına alınmalı, Cem evleri ibadethane olarak kabul edilmeli, Diyanet İşleri Başkanlığı ve devletin dine yönelik tüm müdahaleleri sonlandırılmalıdır. Ülkemizde ve bölgemizdeki mezhepçilik politikası terk edilmelidir.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN