Sakın Geç Kalmayın Erken Gelin

30 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
173 defa okundu.

15284843_1065929463529889_3900508667896966911_n“Kanser Beraberinde Taşıdığı Fiziksel Rahatsızlıkların Yanı Sıra Sosyal, Maddi Ve Manevi Yönleri İle Mücadelesi Zor Bir Hastalıktır”

 

Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü açıklama yaptı. Yapılan açıklamada: “Kanser beraberinde taşıdığı fiziksel rahatsızlıkların yanı sıra sosyal, maddi ve manevi yönleri ile mücadelesi zor bir hastalıktır. Dünya genelinde de kanser hastalığının yükü her geçen gün artış göstermektedir. Yirmi birinci yüzyılda kanser konusunda en önemli kontrol stratejisinin korunma ve erken teşhis olduğu bilinen bir gerçektir. Özellikle ortaya çıkışının önlenebildiği, taramalarla ölümün yok edilebildiği ve erken teşhis edildiğinde tedavinin yaşam kalitesine çok şey katabildiği kanser türlerini göz önüne alırsak korunmanın önemi artmaktadır. Konu ile ilgili farkındalık sağlamak adına, İŞ-KUR TYP kapsamında İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda çalışmakta olan kadın kursiyerlerine kanserden korunma, erken tanı ve tarama konularında eğitim verildi. Eğitimde kadın kanserleri anlatılarak bir program dahilinde 30-69 yaş grubu kadınların taramaları yapılmak üzere KETEM’e davet edildi.
Eğitimlerimizde işbirliğini esirgemeyen Milli Eğitim Müdürlüğüne, okul müdürlüklerine ve eğitime iştirak eden katılımcılara teşekkür ederiz,

Unutmayalım; Erken teşhis hayat kurtarır.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN