SAİT YANIK’TAN 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI

7 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
254 defa okundu.
SAİT YANIK’TAN 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI

SAİT YANIK’TAN 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Genel Yayın Yönetmenimiz Sait Yanık 8 Mart Kadınlar Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı

 

 

Gazeteniz 40 Arena’nın Genel Yayın Yönetmeni Sait Yanık 8 Mart Kadınlar Gününü kutladı.Sait Yanık mesajında: ” Kadının yeryüzünde ki varlığının değeri, etkisi, enerjisi hayatın her alanına sızar ve sızdığı her çatlaktan yeni yaşamlar doğar.

Kadının varoluşundan gelen güç ve denge, tüm evreni kucaklamaya yetecek sevgi ve merhamet dünyayı daha yaşanabilir kılmaktadır. Bu gücü görmezden gelip bastırmaya, susturmaya çalışmak, eve kapatmak, dövmek, öldürmek, satmak, yapanın kendi acizliğini örtebilmek için başvurduğu zavallı bir çabadır, toplumsal bir yaradır.

Her 8 Mart’ta kadınlarımızın haklarına, çalışma koşullarına, anneliğine, kadınlığına bir kez daha dikkat çekiyor, her 8 Mart’ta yine eşitlik, yine adalet, yine kadına saygı diye sesimizi yükseltiyoruz. Yükseltiyoruz ama yaralarımız kanamaya ve gittikçe derinleşmeye devam ediyor.  Ne acıdır ki ülkemiz neredeyse her güne yeni bir kadın cinayeti, kadın istismarı haberi ile uyanıyor ve kadına şiddet gittikçe çoğalıyor.

Özgürlüklere sahip çıkmayı, eşitliği yaşam felsefesi edinmiş insanlar olarak ülkemizde kadınlarımızın maruz kaldıkları şiddetten, toplumsal cinsiyet ayrımcılığından, cinsel istismarlardan, kadın cinayetlerinde ne yazık ki utanç duymaya devam ediyoruz.

Dünya üzerindeki her kadının, güçlü sesini her yaşında, hiçbir dayatmaya maruz kalmadan özgürce haykırabildiği günler dileği ile,

Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.” ifadelerini kullandı.saİt-bey-700x935(1)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN