Sait Yanık Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı

23 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
258 defa okundu.
Sait Yanık Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı

sait-yanik“Öğretmen, Doğan Güneşe Benzer. Etrafını Aydınlatarak Karanlıklara Meydan Okur.”
 

Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyet Başkanı Sait Yanık 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sait Yanık yayınladığı mesajda: “Öğretmenlerimiz kalpleri insan sevgisi ile dolu, mesleğini en iyi şekilde yapma gayreti içinde, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarmak için nesiller yetiştirmeyi amaç edinmiş fedakar kişilerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” demiştir.

Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur.
Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir.

Dünyanın en değerli varlıkları olan öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle candan kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN