Sait Yanık Kocaeli’nde

16 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
263 defa okundu.
Sait Yanık Kocaeli’nde

medyanin_nabzi_kocaelide_atiyor_h380

TGF 4. Anadolu Medya Zirvesi’nin İlk Gününün Öğleden Sonraki Bölümünde İse Tgf Üyesi Meslek Örgütlerinin Başkanlarının Bir Araya Gelmesiyle Başkanlar Konseyi Toplantısı Gerçekleştirildi.

Kocaeli Luxor Garden Hotel’de yapılan üç gün sürecek etkinliğin ilk gününde, Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyet Başkanı Sait Yanık’ın da konuk gazetecilere kent turu yaptırıldı. Yöreye özgü mimarisi ile dikkatleri çeken ve koruma kapsamına alınan Akçakoca Mahallesi ile Kültür Tepesi gezilirken, İzmit Belediyesi’nin örnek projesi olarak bilinen 3 D Yazıcı ve Bilgi İşlem Merkezi’nde incelemelerde bulunuldu. Ardından Kadıköy Mahalle Konağı’nı gezen katılımcı gazeteciler, burada da özellikle ev hanımlarını meslek sahibi yapmaya yönelik projelere tanık oldular. Daha sonra bir su sporları merkezi haline gelen ve su kayağında dikkat çeken tesislerin başında gelen Gölköy Park’ı tanıma fırsatı bulan gazeteciler, Kocaeli’nin başta ‘Mancar Pidesi’ olmak üzere yöresel ürünleriyle ünlü Sepetçiler Köyü’ne konuk oldular.

TGF 4. Anadolu Medya Zirvesi’nin ilk gününün öğleden sonraki bölümünde ise TGF üyesi meslek örgütlerinin başkanlarının bir araya gelmesiyle Başkanlar Konseyi Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açış konuşmasını yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, tüm katılımcı gazetecilere teşekkür ederken, “Kocaelimizi bütün Türkiye’ye bir kez daha tanıtmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ilk basın toplantısını yaptığı tarih olan 16 Ocak Basın Onu Günü nedeniyle gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizin her zamanki gibi anlamlı ve yararlı geçeceğine yürekten inanıyorum” dedi.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ise Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Anadolu Medya Zirvesi etkinliklerinin her zaman amacına ulaştığını vurguladı. Bu organizasyonda gazetecilik mesleğinin sorunlarının da tartışılıp değerlendirildiğini belirten Karaca şöyle konuştu:

“16 Ocak tarihi Türk basını açısından çok anlamlı bir tarihtir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk basın toplantısını yaptığı bu tarihte, Kurtuluş Savaşı sonrasında ülkemizin yönetim şeklinin cumhuriyet olacağının müjdesi de verilmiştir. 4. Anadolu Medya Zirvesi’nde bu töreni de gerçekleştirecek olmamız gerçekten gurur vericidir. Bu nedenle Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne, Yönetim Kurulu’na Sevgili Çetin Gürol’un şahsında çok teşekkür ediyorum. Gazetecilik mesleğinin ve meslektaşlarımızın çok yönlü sorunları var. TGF olarak bu sorunlarımızın çözüm mücadelemizi her geçen gün daha da artan bir kararlılıkla sürdürüyoruz.”

HABER: UFUK TUFAN DOĞAN

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN