Sait Yanık Açıklama Yaptı

13 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
367 defa okundu.
Sait Yanık Açıklama Yaptı

radyocular-televizyoncular-ve-gazeteciler-cem-7667016_x_o“İlerleyen Dönemlerde Eğer Hızımızı Yavaşlatmaz İse KOSGEB’in İleri Teknoloji Destek Paketlerine Başvurmayı Düşünüyoruz.”

Yanıklar Otomasyon Yazılım Medya Tic. Ltd. Şti sahibi Sait Yanık Türkiye’nin sanayileşmesi Hakkında açıklama yaptı. Yanıklar Otomasyon Yazılım Medya Tic. Ltd. Şti. sahibi Sait Yanık yaptığı açıklamasında : “Türkiye’nin sanayileşmesinin ileri gidebilmesi için fabrikalarda sensörlerin ve robotların sayısının arttırılması gerekmekte. Endüstri 4.0 denilen bu sistemde fabrikada gerçekleştirilen birçok süreç elektronik ekipmanlar aracılığıyla sağlanıyor. Şirketimiz ise Türkiye’de ki bu dönüşümün elektronik komponent ürün üretimi gibi konularda destek vermeye başladı. En son ürettiğimiz ve satışa resmi distribütör SAMM Teknoloji ile beraber sunduğumuz MedIOEx ürünümüz stokları bitmek üzere. MedIOEx fabrikalar ile beraber evler ve binalarda da kullanılabiliyor. Şu anda endüstriyel ütü üreticilerinden, yürüyen bant otomasyonu gibi birçok sektörde kullanılmaya başlandı.

Evinizdeki sensörleri (yangın,duman, doğalgaz vs.) veya binanınızda havalandırma / aydınlatma sistemlerinin kontrolünü tamamıyla Türkiye’de tasarımı yapılan ve üretilen MedIOEx ile yapılabiliyor. Şirketimiz bu gibi ürünler ile Kırşehir’e ve Türkiye’ye katma değer sağlıyor. MedIOEx’in ağırlığı 76 gr ve internet satış fiyatı 300 TL. Gramı 4 TL olan bir ürün. Domatesin ise kilosu ise yaklaşık 4 TL. Yani 1kg MedIOEx 3947 TL ve işin güzel tarafı da bu elektronik ürünler bir kez tasarlanıyor sonrasında ise basit güncelleştirmeler ile yıllarca piyasada satılabiliyor.

Yanıklar olarak yapmaya çalıştığımız Medya sektörü ile beraber katma değeri yüksek ürünler ile İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’ye bu ürünlerin satışının gerçekleştirilmesi ve endüstri 4.0 ürünlerinin geliştirilmesi. MedIOEx ile başladığımız serüvene yakın zamanda 2 adet kart daha ekleyeceğiz. Sonrasında paket yazılımlar ile bu kartların kullanımını yaygınlaştıracağız. Şimdi villa/bina otomasyonu ile ilgili yazılımızı oluşturuyoruz. Yakın zamanda bu yazılım ve donanım sistemimiz kullanıcılar ile buluşacak. Endüstri 4.0 kapsamında yaptığımız işlere İstanbul’da 5 yıldızlı otel otomasyon işleri alarak devam ettik. Uzun vadede ise güneş panel inverter sistemlerini yine mühendisliği ile beraber Kırşehir’de üretmek istiyoruz. Bu işleri yaparken herhangi bir Ar-Ge destek paketlerine başvurmadık. İlerleyen dönemlerde eğer hızımızı yavaşlatmaz ise Kosgeb’in ileri teknoloji destek paketlerine başvurmayı düşünüyoruz. MedIOEx’in tanıtımını Kırşehir’de böyle bir potansiyel olmadığı için gerçekleştirmedik. İstanbul’da ise etkinliklere katılıyoruz. 14 Kasım’da İstanbul’da düzenlenecek “Raspberry Pi Endüstri ve Kurumsal firmalar Çözümleri” buluşmasında kartımızın kurumsal firmalara tanıtımını gerçekleştireceğiz. Gelecek sene ise WIN Otomasyon fuarına katılımcı olarak katılmayı planlıyoruz. “ bahsetti.

HABER: ASLIHAN BUYRUK

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN