ŞAHİN’DEN MİRAÇ KANDİLİ ADINA MESAJI

2 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
215 defa okundu.
ŞAHİN’DEN MİRAÇ KANDİLİ ADINA MESAJI

muftumakam İl Müftüsü Mehmet Şahin Miraç Kandili Vesilesiyle Bir Mesaj Yayınladı

İl Müftüsü Mehmet Şahin Miraç kandili adına mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda:“ Mirac; Yükselme zamanı, yükselme aleti yani merdiven manalarına gelmektedir. Bu, Miracın kelime olarak ifade ettiği manadır. Terim olarak ise, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyadan kalkarak, şehadet alemi dediğimiz madde aleminin ötesine geçmesi, gayb alemlerine girmesi, Yüce Yaratıcı Allah Tealanın kurbuna müşerref olması hadisesinin gerçekleştiği zamanı ifade etmektedir. Ya da bu kutsal ve mucize olayın gerçekleşmesi ile ilgili vasıtanın, yani yükselme merdiveninin kendisini anlatmaktadır.

Nitekim Peygamberimizin ilahi huzur ile şereflendiği geceye Miraç gecesi denilmiştir. Yükselmenin gerçekleştiği gece, yükselişe vasıta olan aletin zarfı manasına kullanılmaktadır.

Miracın gerçekleştiği; Kur’an ayetleri ve Hadis-i Şeriflerle sabittir. İsra suresinde ve Necm suresinde bu konu anlatılmaktadır. Nitekim bu, inanan insanlar arasında, herkesin bildiği bir bilgi ve inanılan bir gerçek olarak asırlar boyu kabul edilegelmiştir.

Miraç, bir rüya değildir. Aynı hak ve hakikattir. Ayrıca Miraç, sadece ruhen olmuş bir olay değil, hem ruh, hum bedenle gerçekleşmiştir. Yani Peygamberimiz (S.A.V), hem ruhu, hem de bedeniyle ilahi huzura müşerref olmuştur.

Miracın bir takım hikmetleri vardır. En önemli hikmeti, kainatın yaratıcısı olan Yüce Allah’ın, Kâinatı hürmetine yarattığı sevgili resulünü takdir buyurduğu kemal noktalara çıkarmak için, kendi mülk ve melekûtunu gösterip, marifet ufuklarını tanıtmasıdır.

Miraç ile elde edilen en önemli netice ise; Sevgili Resulüne vaad ettiği ebedi saadetin kapılarını açması ve oraları O’na göstermesidir. Bu kapıyı da kapamayarak O’nun izinden giden ümmetine de açık tutmasıdır. Bu anlamdaki yükseliş, biz ümmetleri için manevidir ve namaz şeklindedir.

03 Mayıs 2016 Salı günü akşam Miraç Kandilidir. Kandil vesilesiyle Merkez Hoca Ahmet Yesevi Camiinde Akşam Namazına müteakip Mevlid-i Şerif ve Vaaz programı gerçekleştirilecektir.

Tüm halkımızın Miraç Kandilini kutluyor, ülkemiz ve insanlık için hayırlar getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On