Sağlıklı Yaşam Yürüyüş Etkinliği Düzenlendi

6 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1694 defa okundu.
Sağlıklı Yaşam Yürüyüş Etkinliği Düzenlendi

Sağlıklı Yaşam Yürüyüş Etkinliği Düzenlendi

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmasına yönelik toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla 5 Temmuz Perşembe günü Kırşehir Belediyesi Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik alanında “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” etkinliği düzenlendi. Yürüyüş etkinliğine İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Oktay Bağdatoğlu, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Avcu, Başkan Yardımcıları Serdar Duru, Cuma Köysüren ve İl Sağlık Müdürlüğü personelleri ve aileleri katıldı.

İş hayatı ve diğer yaşam tarzı koşulları nedeniyle günün neredeyse yarısını oturarak, bilgisayar başında geçiren, alışverişi dahi bilgisayardan yapan, trafikte çok fazla vakit harcayan modern toplumların sağlığı hareketsiz yaşamın tehdidi altındadır. Düzenli fiziksel aktivitenin, yaşamın her döneminde sağlık için son derece önemli olduğu mesajının verilmesi ve toplumda fiziksel aktivitenin sağlık üzerine etkisi konusunda farkındalık yaratılması amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü olarak Sağlıklı yaşam yürüyüşleri gerçekleştiriliyor.

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” etkinliği için şunlar kaydedildi: “Yürüyüş, tüm yaştaki bireyler için en yaygın ve kolay uygulanabilen bir aktivitedir. Yürüyüşü günlük yaşamımız içerisine kolayca yerleştirebilirsiniz. Gün içerisinde toplu taşım aracı kullanıyorsanız ineceğiniz yerden bir –iki durak önce inip yürüyebilir veya arabanızı gideceğiniz yerin önüne değil birkaç sokak uzağa park ederek gideceğiniz yere yürüyebilirsiniz. Asansör yerine merdiven kullanabilirsiniz. Tek başınıza egzersiz yapmaktan hoşlanmıyorsanız arkadaşlarınızla yürüyüş grupları oluşturabilirsiniz. Yürüyüşü ailece birlikte zaman geçireceğiniz keyifli bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz.

Düzenli aktivite; kalbe olan kan akışını arttırır ve kalp krizi geçirme riskini azaltır. İnsülin aktivitesinin kontrolünü sağlayarak şeker hastalığının ve kan şekerinin kontrolüne yardımcı olur, kan basıncını azaltır, metabolizmayı hızlandırır ve kilo alımını önler, Damar yapısına etkileri nedeniyle beyine olan kan akışının artışına bağlı olarak erken demans (bunama) ve unutkanlık gelişim riskini azaltır Akciğerlerin kapasitesini artırır.

Sağlıklı kas, kemik ve eklem yapısı üzerine olumlu etkileri nedeniyle vücut düzgünlüğü ve farkındalığını geliştirerek bedeni ile barışık, özgüvenli stresle başa çıkabilme yeteneğine sahip kendini iyi hisseden bireyler yaratır

Günlük yaşamı mümkün olduğunca aktif geçirmek sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır.”

(Haber: Filiz ÖZ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On