Sağlıklı suya az kaldı!

17 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
416 defa okundu.

DSC_0049İçme suyunda kullanılan asbestli borular değiştirilmeye devam ediyor Sağlıklı suya az kaldı! Kırşehir Belediyesi alt yapı yenileme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Kırşehir Belediyesi, su şebekesinde insan sağlığına zararlı olan asbest boruları, polietilen tipi borularla değiştirme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
Sağlığı olumsuz yönde etkileyebilecek olan yaklaşık 30-40 yıllık asbest boruları polietilen borularla değiştiren ekipler Kuşdilli, Kervansaray, Medrese ve Yenice Mahalleleri’nin ardından Bahçelievler Mahallesi’nde çalışmaların devam ettiği açıklandı.
Su kaçaklarının sıfırlanması, şebekede su kalitesinin iyileştirilmesi ve tam otomasyon kullanılarak verimli su yönetiminin sağlanması hedeflenen proje kapsamındaki ekipler, günde yaklaşık 200 metre uzunluğundaki çeşitli çaplarda içme suyu şebeke borusu değişimi yapıyor.
Avrupa ve dünya standartlarının gerektirdiği malzeme ve tasarım ilkelerinin uygulanmakta olduğu, iş güvenliği ve çevre tedbirleri açısından yasal şartların üzerinde en yüksek teknik uygulamaların takip edildiği projede, halka içilebilir sağlıklı su içirmek istediklerini ifade eden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Halkımıza içilebilir sağlıklı su sunmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Öncelikle 3 bölgede yeni depo çalışmamız devam ediyor.
Diğer kuyularımızda da rehabilitasyon çalışmalarına başlayacağız.
Öncelikli hedefimiz halkımıza sağlıklı su sunmaktır.
Suyun sağlıklı olması içilebilir olması anlamına da gelmemektedir.
İnşallah musluk suyu hem sağlıklı, hem de güvenle içilebilir olacaktır.
Çalışmalar önceden belirlenmiş program dâhilinde asbest boruların polietilen borularla değişimi ile adım adım devam ediyor” dedi.
Kırşehir halkının çalışmalardan en az düzeyde etkilenmesi için trafik, çevre ve iş güvenliği açısından tedbirlerin uygulamaya konulduğuna da değinen Başkan Bahçeci, projenin Aralık 2015 tarihinde tamamlanacağını ve vatandaşların bu konuda biraz sabır ve anlayış göstermelerini istedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN