Sağlıklı Kilo Almanın Yolları

18 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Sağlıklı Kilo Almanın Yolları

Dünya üzerinde birçok insan kadın olsun erkek olsun zayıflamak için uğraşır. Ancak bazı insanlar vardır ki kilo almanın yollarını arar. Kilo vermek ne kadar zor ise Kilo Almak da bazı insanlar için bir o kadar zor olabilmektedir. Bazı insanların vücutları her ne kadar kilo almaya müsait olsa da bir türlü kilo alınmaz. Peki kilo almak için ne yapmalıyız? Kilo almak yağlanmak anlamına mı gelir?

Kilo almak isteyen bir kişinin yapması gereken ilk şey sağlıklı kilo almaktır. Sağlıklı kilo almanın ana şartı ise düzenli şekilde gelişen kas yapısını oluşturmaktır. Kas yapmanın ilk şartı ise proteinli yiyeceklerden tüketmektir. Bunun yanında düzenli egzersiz de yapılmalıdır. Protein ihtiyacınızı ise et, tavuk, patates, fındık, fasulye, baklagiller gibi birçok yiyecekten karşılayabilirsiniz.

Sağlık kilo alma konusunda gazetemiz 40 Arena’ya açıklamalarda bulunan Diyetisyen Didem Yiğit, şu bilgilere yer verdi “Sağlıklı kilo almanın ilk kuralı düzenli kas yapısını oluşturmak ve vücudu yağlandırmadan kilo almayı sağlamaktır. Bunun için çeşitli yollar vardır. Ancak kilo vermenin zor olduğu kadar kilo almanın da kolay olmadığı unutulmamalı ve düzenli olarak diyet, egzersiz ve spordan vazgeçilmemelidir. 

Gün içinde 1-2 kere soğuk süt, yumurta ve bal karıştırılarak içilmelidir. Ana öğünler dışında fındık, kuru üzüm, ceviz gibi kalorisi bol ürünlerden tüketilmelidir.

Kilo verirken yemek öncesi ve sonrası su içilmemesi uygundur. Ancak Kilo Alma  yöntemlerini uygularken yemek sonrası su içmek gerekir. Tatlı seçimleri kalorisi yüksek tatlılardan seçilmelidir. Kalorisi yüksek meyve kokteylleri tüketilmelidir. Yeme programı aynı yiyeceklerden seçmeyerek farklı öğünlerden oluşturulmalıdır. Bu, iştahınızın daha da artmasına imkan tanıyacaktır. Yediğiniz yiyeceklerin tam tadını almak için sigara ve alkol tüketilmemelidir. Tam doygunluğa ulaşmamak ve fazla kalori kazanmak için yiyecekler bol porsiyonlu olmalı ve hızlı şekilde tüketilmelidir. Karbonhidrat açısından yüksek ürünler olan pilav, makarna türü yiyecekler bolca tüketilmelidir Kilo Almak İçin Yapmanız Gerekenler Kilo vermek kadar kilo almak da bazı insanlar için çok önemlidir. Tek dikkat edilmesi gereken sağlıklı şekilde vücudu yağlandırmadan kilo almaktır. Çay, kahve gibi içecek türleri kişinin iştahını kapatır. Bu yüzden bu tür içeceklerden kaçınılmalıdır. Çay ve kahvesiz yapamayanlar ise kesinlikle şekerli içmeyi tercih etmelidir. Çünkü şeker, vücuda enerji verir ve şekeri depolayarak iştahınızı açar. Bu da vücudun kilo almasını sağlar. Egzersiz ve spor yapmak, kilo vermenize neden olur. Bu tür faaliyetleri yaparken çok fazla efor sarf edilmeyecek şekilde spor ve egzersiz yapılmalıdır. Egzersizleriniz düzenli ancak kısa süreli olmalıdır.” Dedi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com