Sağlıkçılar ve diyanet çalışanları, sağlık için yürüdüler

4 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
429 defa okundu.
Sağlıkçılar ve diyanet çalışanları, sağlık için yürüdüler

2014 yılının “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” olarak ilan edilmesi dolayısıyla, sağlıklı yaşam yürüyüşleri devam ediyor.

Sağlıkçılar ve diyanet çalışanları, sağlık için yürüdülerHer ayın son Pazar günü gerçekleştirilen, ancak Ramazan dolayısıyla Temmuz ayında yapılmayan sağlıklı yaşam yürüyüşü,pazar günü “Diyanet Çalışanları ile Yürüyoruz” teması ile gerçekleştirildi.

Kent Parkta,pazar günü saat 18.00 da Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr.Fatih ÇELİK, Şube Müdürü Dr.Yakup YÜCEL, Sağlık çalışanları, İl Müftüsü Mehmet ŞAHİN, Şube Müdürleri, Din Görevlileri, Cami cemaati ve vatandaşlar katıldı.

Düzenli fiziksel aktivitenin, yaşamın her döneminde sağlık için son derece önemli olduğu mesajının verilmesi ve toplumda fiziksel aktivitenin sağlık üzerine etkisi konusunda farkındalık yaratılması amacıyla “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında 2014 yılı “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” olarak ilan edilirken, ilimizde de her ayın son Pazar günü düzenlenen, ancak Ramazan dolayısıyla Temmuz ayında yapılmayan yürüyüşü pazar günü, saat 18.00 da Kent Park’ta gerçekleştirildi.

Kırşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü öncülüğünde, İl Müftülüğü çalışanları ile vatandaşlarımızın katılımıyla, yürüyüş bugün saat 18.00’da Kent Park’ta “Diyanet Çalışanları ile Yürüyoruz” teması ile yapıldı.

Halk Sağlığı İl Müdür Yardımcısı Dr. Fatih ÇELİK, farkındalık oluşturma noktasında etkinliğin önemine dikkat çekerek, “Günümüzün en büyük sıkıntılarından birisi de obezite. Obeziteye bağlı gelişen tansiyon, koroner kalp hastalıkları ve diğer hastalıklar oluşmaktadır. Obeziteyi önlemek çini de en önemli şey, hareket etmemiz ve beslenmemize dikkat etmemiz. Teknolojiyle ve hayatın getirmiş olduğu zenginliklerle birlikte hareket etmemiz iyice azılmıştır. Ulaşımımızı her şekilde araçlarla sağlamaktayız ve yürümemiz bayağı bir azalmıştır. Bunun için Sağlık Bakanlığı 2014 yılını Sağlık İçin Hareket Et Yılı olarak ilan etti ve her ayın son Pazar günü kurumumuzun önderliğinde diğer kurumların ve vatandaşların katılımıyla yürüyüş etkinliği düzenlemekteyiz. Her ay için bir tema belirliyoruz. Normalde Temmuz’un son Pazar günü olması gerekirken, Ramazan ayı dolayısıyla bu hafta 3 Ağustos Pazar günü saat 18.00’da ‘Diyanet Teşkilatıyla Yürüyoruz’ temasıyla yürüyüş yaptık,başta sayın il müftümüze ve diyanet teşkilatına katılımlarından dolayı teşekkür ederim dedi.Din görevlilerimiz ile birlikte yürüyüşte bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren İl Müftümüz Mehmet ŞAHİN ; “Peygamber Efendimizin Hadis-i Şerifinde de belirttiği gibi insanoğlu iki nimetten haberdar değil. Bunlardan biri sağlık, diğeri ise boş zamandır. Sağlığınız olmadığı zaman dünyanın hiçbir anlamı olmuyor. Sağlık önemlidir. Halk sağlığı İslamın ve insanın en önemli unsurudur. İslam dini tüm ibadetlerde ve hayatın her döneminde sağlığa önem vermiştir. Sağlığımız yerinde olmayınca ibadetlerinizi gerçek anlamda yapma imkanına kavuşamıyoruz. Din görevlilerimiz ve cemaatimizle birlikte yürüyüşe katılarak bu etkinliğe destek vermek istedik,Halk Sağlığı müdür yardımcımıza ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi.Ayrıca Toplum Sağlığı Merkezimiz tarafından Aile Yaşam Merkezi önünde stant açılarak,katılımcılarımıza su ikramı ve sağlıklı yaşamla ilgili broşürler dağıtıldı” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On