Sağlık-Sen’den İl Divan Kurulu Toplantısı

7 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
498 defa okundu.
Sağlık-Sen’den İl Divan Kurulu Toplantısı

12355220_10208757291397809_2138483835_n

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: – “(657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değiştirilmesi tartışmaları) İş güvencemize kimsenin dokunmasına müsaade etmeyeceğimizi buradan bir kez daha ifade ediyorum”

 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Metin Memiş, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değiştirilmesi tartışmalarına ilişkin, “İş güvencemize kimsenin dokunmasına müsaade etmeyeceğimizi buradan bir kez daha ifade ediyorum” dedi.

Memiş, Sağlık-Sen’in Kırşehir şubesince bir restoranda düzenlenen İl Divan Kurulu Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, millete, gelecek nesillere ve dünya mazlumlarına olan sorumluluklarının önemini bilerek sendikacılık yaptıklarını söyledi.

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nde milletin istikrardan yana tavrını koyduğunu ifade eden Memiş, bu süreçten sonra kamu çalışanları ve sağlık çalışanlarının haklarının verilmesi gerektiğini savundu.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda değişiklik yapılması yönündeki tartışmaların yeni olmadığını aktaran Memiş, şöyle devam etti:

“Yaklaşık 12-13 yıldır bu konu gündeme getiriliyor. Evet, 657 sayılı kanun, 65 model, 50 yaşında bir kanun. Eğer 657 sayılı kanunda değişiklik yapacaksanız burada çalışanlar aleyhine olan maddeleri değiştirecekseniz, gelin masaya oturalım, bunları yapalım. Eğer ki siz, 657 sayılı kanunu değiştirirken kamu çalışanlarının, memurların iş güvencelerini gündeme getirir, iş güvencesini kaldırırsanız, kusura bakmayın, buna müsaade etmeyiz çünkü kamu çalışanları bu ülkeye çok şey kattılar. Sağlık çalışanları, bu ülkenin dönüşümüne önemli katkılar sundular. Bu süreçte her şeyden vazgeçtik de memurun iş güvencesine mi kaldık? Kusura bakmayın, biz dün olduğu gibi bugün de yarın da kırmızı çizgi olarak kamu çalışanlarımızın iş güvencesi diyoruz. İş güvencemize kimsenin dokunmasına müsaade etmeyeceğimizi buradan bir kez daha ifade ediyorum.”

Memur-Sen ailesi olarak, toplu sözleşme görüşmeleri sırasında, hizmet sendikacılığı anlayışının nasıl yapıldığını bir kez daha ortaya koyduklarını dile getiren Memiş, şunları kaydetti:

“Toplu sözleşmelerle elde ettiğimiz kazanımlarla kamu çalışanlarımızın hakları noktasında önemli kazanımlar elde ettik. Son toplu sözleşme masasında 4+4 zam teklifi geldiği zaman, ‘Biz, bu zam teklifini müzakere dahi etme gereği duymuyoruz, bizim açımızdan bu oturum kapanmıştır’ diyerek masayı terk edecek kadar dik duruşlu bir sendikacılık yapıyoruz.”

Toplantıya, Kırşehir Milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal, Memur-Sen İl Temsilcisi Oktay Cebeci, Sağlık-Sen Şube Başkanı Necati Yılmaz ve sendika üyeleri katıldı.

Memiş, toplantının ardından Sağlık-Sen’in yeni il binasının açılışını yaptı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN