“Sağlık İçin Hindi Yiyin”

6 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
119 defa okundu.
“Sağlık İçin Hindi Yiyin”

Kırşehir’de uzun yılları aşkın kasaplık yapan İbrahim Şahin, sadece yılbaşında değil normal zamanlarda da hindi yemenin sağlığa faydası olduğunu belirterek, “Sağlık için hindi yiyin” ifadesini kullandı.

Kansızlıktan troit bezlerine, uykudan bağışıklık sistemine birçok hastalığa karşı deva olan hindinin sağlık için tüketilmesi gerektiğini ifade eden Şahin, “Hindi, zihni güçlendiren, ayrıca sinir sistemi işlevleri açısından önemli olan niasin (B3 vitamini), bağışıklık sisteminin sağlığı için gerekli olan B6 vitamini içermektedir. Demir mineralinden de oldukça zengindir ve kansızlığa karşı düşük kolesterol oranıyla sağlıklı bir seçenektir. Magnezyum, kalsiyum ve çinko mineralleri bu sağlıklı besin kaynağında bulunmaktadır. 
Fosfor da yine hindi etinde bol bulunan, kemik ve diş oluşumunda çok önemli ve yararlı bir mineraldir. Kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Hindi eti, selenyum da ihtiva etmektedir. Selenyum tiroit bezinin çalışmasını ve bağışıklık sisteminin güçlü olmasını sağlamaktadır. Zengin bir protein kaynağı olan hindi eti, insan sağlığı açısından çok faydalıdır. 
Aynı zamanda doğal bir aminoasit olan triptofan kaynağıdır. İnsan vücudunun üretemediği bu aminoasit serotonin adı verilen mutluluk hormonunun salınımını uyarmakta ve de uykuya dalmayı kolaylaştırmaktadır. Tüm bunları ben söylemiyorum, doktorlar söylüyor.” şeklinde konuştu.

Alım gücü hindi satışlarını da vurdu
Şahin, yeni yılın yaklaşmasına rağmen hindi satışlarının istenilen düzeyde olmadığından yakınarak, alım gücünün son zamanlarda düştüğünü aktardı. Şahin, sözlerine şöyle devam etti; “Alım gücü olmayınca, hindi satışı da olmuyor. Çünkü alım gücü gün geçtikçe düşüyor. Satışlarımız da alım gücüne bağlı olarak azalmaya devam ediyor. Eskiden iş yaptığımız gibi iş yapamıyoruz. İşçide, emekçide ve memurda para olursa, esnafında işi oluyor. Eskiyi arıyoruz. ” dedi

Haber Nurten Ceylan 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN