SAĞLIK ÇALIŞANLARI DERNEĞİ’NDEN KORONAVİRÜS DEĞERLENDİRMESİ

27 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3 defa okundu.
SAĞLIK ÇALIŞANLARI DERNEĞİ’NDEN KORONAVİRÜS DEĞERLENDİRMESİ

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği tarafından Koranavirüs değerlendirmesi yapıldı. Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği tarafından yapılan açıklamalarda: “Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada ve Türkiye’de acı bilanço artmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk koronavirüs vakası, 10 mart’ta tespit edildi. Süreci en iyi şekilde yürüten ve halkımızın takdirini kazanan Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca konuyla ilgili son yaptığı açıklamada Koronavirüs tehditinin Türkiyenin her yerine yayıldığınısöyledi.

Bu açıklamalardan ilimiz Kırşehir’ i bağımsız tutamayız. Bu yüzden Kırşehirli hemşerilerimiz çokta paniğe kapılmadan konun ciddiyetinin daha da farkında olmalı buna göre davranmalıdır.

Özellikle; Devletimizin, Sağlık bakanlığımızın önerilerini dikkate alıp uygulayalım, sosyal mesafemizi koruyalım, ellerimizi sık sık yıkayalım, el yüz temasımızı en aza indirelim. En önemlisi sosyal izolasyona önem verelim imkanımız varsa kalabalıklardan uzaklaşmak adına yazlıklarımıza, hobi bahçelerimize, köy evlerimize gidip doğayla baş başa kalalım.

Bu husus da sağlık tesisleri en riskli alanlar vatandaşlarımız çok acil durumlar dışında gelmesinler.

Ayrıca virüsle olan mücadeleyi sadece cansiperane mücadele eden sağlık çalışanlarımızın üzerine yüklemek bizi bu savaşta başarısız kılar. Toplumsal bir uyum içerisinde dikkatli sabırlı bir şekilde sorumlu bir

vatandaşlık bilinci ile hep birlikte hareket ederek bu savaşta başarılı olabileceğimizin farkında olalım.

“Son olarak Valiliğimiz, Sağlık İl Müdürlüğümüz ve ilgili diğer kurumlarımız tarafından sağlık çalışanlarımızın aile fertlerini virüsten koruma amacıyla 24 Mart 2020 tarihli ve 2280 nolu Cumhurbaşkanı kararı gereği görev yaptıkları sağlık tesisine en yakın kamu sosyal tesislerinde (misafirhanelerde) görevleri sonrası ücretsiz kalabilmelerinin sağlanması büyük önem arz etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

(Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN