Sağlık Çalışanları Bilgilendirdi

9 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
224 defa okundu.

 

16587060_1430273543671438_2013556832129763479_o

Kırşehir Sağlık Çalışanları Vertigo Hastalığı Hakkında Bilgi Verdi

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Vertigo hakkında bilgi verdi. Kırşehir Sağlık Çalışanları Deneği tarafından yapılan açıklamada: “Vertigo, genel olarak baş dönmesi ile hareket ve denge duygusunun yitirilmesi demektir.

Vertigo Belirtileri Nelerdir?

Vertigo’nun en sık karşılaşılan belirtisi baş dönmesi, kulak çınlamasıdır. Vertigo çok şiddetli olduğunda hastalarda gözlerde sıçrayıcı hareket, bulantı ve kusma, ayakta duramama şeklinde belirtiler bunun yanısıra insanın ayağının altından yer kayıyormuş gibi hissetmesi veya bir yana kayma gibi belirtiler gözlenebilir.
Vertigo Neden Meydana Gelir?
Vücudumuzun denge ve hareket halinde kalmasını sağlayan organlarımız kulak ve beyinciktir. Bu sebeple, bu organlarımızda meydana gelen bir arızada vertigo hastalığını oluşmaktadır.

Vertigo Tanısı nasıl konuyor?

Hekimin yapacağı bir dizi tetkik gerekiyor. Beyin görüntülemesi (MR) çekilebilir, kulak-burun-boğaz(KBB) muayenesi ve odiyometrik(işitme ilgili) testler yapılarak ve kan tahlilleri gibi incelemeler yapılarak anlaşılabilir.

Vertigonun Tedavisi

Vertigo genellikle başka bir hastalığın habercisidir. Bu nedenle öncelikle asıl hastalık tedavi edilmelidir. İlaç ve tedavi süreci hastalığa göre uygulanmalıdır. Tümörler hariç kulağa bağlı baş dönmeleri kısa yâda uzun zamanda kendiliğinden ortadan kalkmaktadır.

Vertigo İçin Şifalı Bitkiler;

Vertigo için şifalı bitkiler Isırgan Otu ve Sarı Ballıbaba bitkileri şeklinde sıralanır. Sarı Ballıbaba bitkisinin çay demler gibi demleyip içildiğinde fayda sağladığı görülmektedir.”  ifadeleri kullanıldı.

HBAER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN