SAĞDUYUNUN SİMGESİ BU PANKART

10 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
535 defa okundu.
SAĞDUYUNUN SİMGESİ BU PANKART

20150909_130555_resized

Kırşehir’de meydana gelen saldırıların ardından büyük tahribata uğrayan Çöl Pazarı Mağaza sahipleri açtıkları pankart ile olayı yapanların Kırşehir halkından biri olamayacağını gösterdi. Mağaza sahipleri; siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu örgütleri, oda başkanları ve vatandaşların ‘Geçmiş Olsun’ temennilerini mağazaları önünde kabul etti.

 

Kırşehir’de 75 yıldır konfeksiyonculuk yapan Servet ve Hüseyin Beydoğan kardeşlere ait Çöl Pazarı’na 8 Eylül Salı günü saldırı yapılmıştı. Çöl Pazarı’nın yakılması Kırşehir’de pek çok kişinin tepkisine neden oldu. Mağaza sahipleri de anlayış ve sağduyu bütünlüğünü bozmayarak saldırılarda provokatörlerin elinin olduğunu, yıllardır hizmet ettikleri Kırşehir halkından böyle bir şey beklemediklerini dile getirdi.

Çöl Pazarı sahipleri Servet ve Hüseyin Beydoğan kardeşler olayın ardından işyerlerinin kapısına Kırşehir halkının da beğenisini toplayan bir pankart astı. Servet ve Hüseyin kardeşler pankartta yer alan, “Yüzyıllardır bir bütünüz ve bir bütün kalacağız” yazısıyla saldırıları Kırşehir halkının değil, dışarıdan gelen provokatörlerin yaptığını halkın gözleri önüne serdi.

Çöl Pazarı mağaza sahipleri “Mağazamıza yapılan bu saldırı Kırşehir halkı tarafından değil, şehrimize dışarıda gelen ve ülkemizi iç savaşa sürüklemeye çalışan provokatörler tarafından yapılmıştır. Söylenecek hiçbir şey yok. Bu sadece Türk ve Kürt halkının kardeşliğine, altına atılan bir ateş olarak görüyoruz. Biz Anadolu’ya, köyümüze 200 yıl önce geldik. 75 yıldır ticaret yapıyoruz. Bu ülkeye KDV’sini, vergisini ödüyoruz. Söylenecek bir şey yok. Toplumu, insanları germemek, kutuplaştırmamak lazım. Bütün halkımız sağduyulu olsun. Yakmayla, yıkmayla nereye varacaklarını düşünüyorlar. Terörü nereden gelirse gelsin her alanda kınıyoruz. İşyerimize yapılan saldırıların Kırşehir halkı ile alakasının olduğunu düşünmüyoruz. Zaten gördüğünüz gibi astığımız pankarta da bunu dile getirmeye çalıştık. Biz saldırıları dışarıdan gelen kişilerin bütünlüğümüzü bölmek için provokasyon amacıyla düzenlediklerini düşünüyoruz. Ülkemizde bir iç savaş çıkarmak amacına ulaşmaya çalışıyorlar, fakat biz buna izin vermeyeceğiz. Biz kardeşiz, kardeşçe yaşıyoruz. Mağazamızda şu gördüğünüz tahribat temizlendikten sonra yine Kırşehir halkına hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu şehir hepimizin. Kardeşçe yaşayacağız, yaşamaya da devam edeceğiz.” dedi.

Çöl Pazarı önünden geçen ve pankartı gören vatandaşlar da hem geçmiş olsun dileklerinde bulundu hem de bu pankartın çok doğru bir uygulama olduğunu vurgulayarak, “Asıl bu dönemlerde, çektiğimiz onca acı ve sıkıntıya rağmen sağduyuluğumuzu korumaya çalışmalıyız. Dağ başındaki teröristlere kızıp içimizde yıllardır alış veriş yapıp sohbet ettiğimiz insanları kırmamalıyız” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN