SADIK AHMET BULVARINA GÜRGEN AĞAÇLARI DİKİLDİ

4 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
260 defa okundu.
SADIK AHMET BULVARINA GÜRGEN AĞAÇLARI DİKİLDİ

03.03.2016 Prestij Yol 2. Etap Orta Refüj Ağaç Dikimi (4) (1)Bahçeci;” İçinde Yaşadığımız Doğa Bizim İçin Çok Önemli

Dr.Sadık Ahmet Bulvarında devam eden  Prestij yol 2. Etap orta refüj çalışmaları kapsamında orta refüjlere 35 yaşında 10 m yüksekliğin de Gürgen Ağaçlar dikildi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;” Dr.Sadık Ahmet Bulvarına 35 yaşında 10 m yüksekliğin de Gürgen Ağaçlarını dikmeye başladık, hayırlı olsun şehrimize. İçinde yaşadığımız doğa bizim için çok önemli. Biz doğaya iyi davrandığımız müddetçe sağlıklı ve mutlu yaşarız. İnsanların ve bütün canlıların yaşamında ağaçların, ormanların önemi büyüktür. Aldığımız nefesin, kullandığımız eşyaların, ürünlerin birçoğu ağaçlardan elde edilmektedir. Bu yararlarının yanında ağaçlar bulundukları yerleri güzelleştirir. Güzelleştirmenin yanı sıra büyük bir zenginlik kaynağıdır. Bulundukları yerlerin görünümünü değiştirip, yeşil görüntüsü ile çevreye ferahlık verir.

Biz de Kırşehir Belediyesi olarak ağaçlandırma ve düzenleme çalışmalarına çok önem veriyoruz.  Bilindiği gibi ağaç dikme mevsimi kış aylarında bu günler ve Mart ayıdır. Şimdi de şehrimizin çeşitli yerlerinde başlattığımız bu çalışmalarla şehrimizi zenginleştirip, güzelleştiriyoruz. Bütün bu çalışmalarla ağaç konusunda bilincin oluşmasını istiyoruz.  Vatandaşlarımızın da bu konuda daha bilinçli olması, çevreyi önemsemeleri yeni nesillere güzel bir  çevre bırakmak açısından önemli. Bu yüzden hep birlikte el ele verip bize hayat sağlayan doğamızı koruyalım, sahip olduğumuz çevrenin kıymetini bilelim” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN