14 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
140 defa okundu.

“SADAKA İSTEMİYORUZ, İŞ, AŞ, İSTİYORUZ”

Hükümetimizden sadaka istemiyoruz, iş, aş istiyoruz diyerek çağrıda bulunan Sonay Köroğlu, yapılan yardımların gerçekten ihtiyaç sahiplerine verilmediğini söyledi.

Yoksullara yapılan yardımların gerçekten ihtiyaç sahiplerinin bulunarak yapılması gerektiği vurgusu yapan Sonay Köroğlu, “hükümetimizden sadaka istemiyoruz, iş aş istiyoruz” dedi.

Köroğlu, Yoksulluğumuzdan faydalanmak isteyen parti adına işgüzar çevreler, birilerine yaranmak için bizlerin fakirliğimizden, yoksulluğumuzdan faydalanmak için yandaş toplum peşine düşmüşler. Oysa biz ekmeğimizin aşımızın peşindeyiz. Sadaka alan toplum yetişmeye başladı. Bizler devletimizden ve hükümetimizden sadaka istemiyoruz, İş, aş, istiyoruz. Yoksulluk yardımı adı altında verilen, bu yardımlarında,  gerçek ihtiyaç sahiplerine verilmesini bekliyoruz. Bu verilmiş olan yardımlar içimizi acıtıyor”

Yapılan yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerinin bulunarak yapılması gerektiğini belirterek adeta sitem eden Sonay Özköroğlu, yaşadığı bir olayı şöyle anlattı;

“UYAN TÜRKİYE”

“dün yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. Seçim öncesi bir arkadaş bana işsizlere Sosyal yardımlaşma aylık 300 TL para veriyor. Bende gittim yardımdan yararlanmak istedim. Oradaki memur arkadaş daha önce niçin gelmediniz diye sordu. Bende belki iş bulurum umudu ile bekledim ama nafile kendime uygun iş bulamadığımı söyledim. Peki, şimdiye kadar nasıl geçiniyordunuz dedi. Bende İŞKUR da çalıştım ve yaklaşık 4 aydır işsizim temizlik işi çıkarsa gidiyorum dedim. Yani mecburen gelmek zorunda kaldım dedim. Memur arkadaş gerekli yerlere yazdı çizdi. Elektrik yardımında eklediğini söyledi. Aradan biraz zaman geçti, Sosyal yardımlaşmayı aradım yardım çıkıp çıkmadığını sordum. Memur çıkmadı dedi. Oradaki memur arkadaş Elektrik yardımından bahsetmişti ve elektrik faturasını PTT ye yaptırırsam indirimden yararlanabileceğini açıklamıştı. Gittim PTT’ye. TC Kimlik numaramı ve abone numarasını bekledim, belki yardım vardır diye. Memur elektrik faturasını devletin karşıladığını söyledi. Şaşırdım ve hiç para vermeyeceğim mi dedim, memur yok hepsini devlet ödedi dedi. Sevindim param cebime kalmıştı. Dün yine elektrik faturasının yatması gerekiyordu kendim gitmedim faturayı arkadaşla gönderdim ve özellikle PTT’ye yatırması gerektiğini söyledim. İki saat sonra arkadaş aradı ve elektrik yardımı tek seferliğineymiş dedi. Ben artık bu devleti bizi bu hale getiren devlet büyüklerini Allah’a havale ediyorum. Gerçek ihtiyaç sahipleri belirlenmiyor. Hiç bir çıkar beklemeden gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanların bulunması gerekiyor. Ağmıyorum kardeşim. Beni ve benim gibi tek başına ayakları üzerinde duran, çocuklarına bakmakla yükümlü olan, yalnız kadınları bulacaksın. Ben bu saatten sonra bütün yalnız kadınların vebalini devlet ve devlet büyüklerine veriyorum. Birde İŞKUR meselesi var. oda tamamen insanların gözünü boyamak ve işsizliği azaltmak gibi görünmek için hazırlanmış bizim gibi insanların zaaflarından faydalanarak partiye üye toplamak amacıyla düzenlenen bir komplo. Artık satılık insan olmak istemiyorum dedim ve gücümün yettiğince temizlik işlerine gideceğim. UYAN TÜRKİYE” diyerek adeta ateş püskürdü.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On