Sabun Artık Cilt Tedavilerinde Kullanılıyor

27 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
84 defa okundu.
Sabun Artık Cilt Tedavilerinde Kullanılıyor

Tarihi yüzyıllara dayanan doğal ve bitkisel sabunlar, doğal ürünlere önem veren pek çok insanın ilgisini çekiyor. Sabun yüzyıllardır temizlik için kullanılsa da birçok derde deva da olabiliyor. Yıllardır doğru bildiğimiz yanlışları, hangi sabunun kaliteli olduğunu, satışını yaptığı doğal sabunları Nilüfer Layık sizler için anlattı.

Yıllardır Çalıştığını Belirten Layık, Şu ifadelere yer verdi: “15 yaşında evlendim. 16 yaşından bu yaşıma kadar çalışıyorum. 41 yıllık hayatımın 25 yılını çalışarak geçirdim. 9 yıldır bu işi yapıyordum. Daha sonra başkanının yanında çalışmaktan ve belli bir yaş sonrasında emir almaktan sıkılıp, zoruma gittiği için kendi iş yerimi açma kararı aldım. Neden kendi işimi kendim yapmayım diye düşündüm ve KOSGEB desteği ile kendi iş yerimi kurdum. Hep az olsun ama benim olsun diye düşünürdüm. KOSGEB desteği de olunca bana bir cesaret geldi ve yapacağım dedim. Biraz zor oldu benim için ama başardım. Ben sadece iş yerimin içerisinde ki ürünlerimi aldım, malzemeleri de KOSGEB karşıladı. Kira desteği sağladı, eleman çalışırsa ona destek oluyorlar ama ben eleman çalıştırmadan yapıyorum. Bitkisel doğal ürünleri üzerine ürünlerimin satışını yapıyorum”

“Sabun Çok Fazla Köpürüyorsa Kimyasal Madde Vardır “

Sabun Alırken Nelere Dikkat Etmemiz gerektiğini belirten Layık; “Sabun alırken kesinlikle sabunun rengi ve kokusu ölçüt olarak kullanılmamalıdır. Güzel kokan, rengi güzel olan ya da çok köpüren sabun iyi sabun demek değildir. Bazı sabunlar çok köpürür bazıları köpürmez. Mesela bıttım sabunu çok köpürür. Bu sizin vücudunuzun veya sabunun ürettiği yağ ile uyuşmasına bağlıdır. Kişiden kişiye değişebilir. Bir sabun çok fazla köpürüyorsa içerisinde kostik dediğimiz kimyasal madde var demektir. Ticaret amacıyla üretim yapan kişiler çok adi yağlarla hatta fabrikalardan aldıkları kullanılmış yağlara bu maddeyi ekliyorlar. Bu madde sabunun köpürmesine neden oluyor, kullanan vatandaş ise sabunu çok kaliteli sanıyor. Sabunun köpürmesi ölçüt olarak kullanılamaz.”

“En Çok Cilt Rahatsızlıkları İçin Olan Sabunları Kullanıyorlar”

En Çok Hangi Sabunların tercih edildiğini Söyleyen Layık: “Saç dökülmesi, sivilce, deri ve cilt rahatsızlıkları ve egzama hastalıkları için sabun kullanılıyor. Daha çok kadınlar oluşturuyor müşteri kitlemizi. Bazı müşterilerimiz çocukları için kimyasal ürün kullanmak istemiyor, doğal sabunları tercih ediyor. Çocuklar için sabun tozu satıyoruz. Deterjanlardaki kimyasal ürünler çocukların ciltlerine daha çok zarar veriyor. Onların cildi daha hassas olduğu içinde bazı müşteriler deterjan değil sabun tozu kullanmayı tercih ediyor. Bazı kadınlarda eşlerinin saç dökülme problemleri için bize geliyorlar.” Dedi

Haber Sümeyye Şahin

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On