RESMİ İLAN; T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ

9 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
204 defa okundu.

                                                     T.C.
                                                KIRŞEHİR

                                             İCRA DAİRESİ

                                            2016/5746 ESAS
                                TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI  

                   Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Kırşehir, Merkez, 5750(eski I258)ada, 12 parselde Dağdeviren Apt. 3.kat 8 bağımsız bölüm nolu dubleks mesken olup imar planı sınırlarındadır, taşınmaz her türlü belediye alt yapı hizmetlerinden kolayca faydalanmakta, sağlık kurumlan, kamu kuruluşları, eğitim ve dini-sosyal tesislere yakın konumdadır. Dubleks meskenin alt katında 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo ve 1 duvalet, üst katında 2 oda, 1 banyo, 1 teras bulunmaktadır. Odalar ve salon zeminleri laminat parke, ıslak zeminler seramik kapladır, balkon korkulukları krom-nikel malzemeden imal edilmiştir, binada asansör ve doğalgaz mevcuttur, dış kapı çelik kapıdır.

Yüzölçümü                                 :546 m2                  Arsa payı                       : 12/80

İmar Durumu                            :İmar planı içinde ayrık nizam 4 kata müsadeli konut alanındadır.

Kıymeti                                        : 230.000,00 TL

KDV Oranı                                  : %18

Kaydındaki Şerhler                 : Tapu kaydındaki gibidir.

Satış Yeri                                     : Kırşehir Adliycsi Denetim Serbestlik Müdürlüğü içindeki mezat salonu

                                   1. Satış Günü : 11/12/2018günü 11:00 – 11:05 arası
                                   2. Satış Günü : 08/01/2019giinii 11:00 – 11:05 arası

Satış şartlan :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklan toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpoteksahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialannı dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildinneleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden mütcselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve mündcrccatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5746 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/10/2018
Mahmut TÜRKMEN

BASIN NO: 270

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com