RESMİ İLAN: T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ

5 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
179 defa okundu.

 

T.C.KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2015/7995 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri      : Kırşehir İl, Merkez İlçe, 288 Ada, 191 Parsel, AŞIKPAŞA Mahalle/Köy,

Kızıleniş Mevkii, Parsel üzerinde hali hazırda Ekmek fabrikası bulunmaktadır. Taşınmaz Kırşehir Belediyesi İmar Planı sınırları dahilinde olup, her türlü Belediye ve Alt yapı Hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Şehir Merkezi alış veriş merkezlerine ( Eğitim, Kültür, Hastane, Dini Tesis, Kamu Kuruluşları v.b gibi) tesis merkezlerine uzak bir mesafededir. Belediye: 4,8 km, Valilik: 4,3 km Hastane: 3,6 km’dir. Yapı Ankara istikametinde karayolu üzerinde olup, ulaşımı kolaydır. Taşınmaz imar planında ticari alanda kalmakta olup hmax: 6,5 mt. Emsal: 0,50 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz imar planında olmakla birlikte imar uygulaması görmemiş kadastro parselidir. Taşınmaz üzerinde betonarme imalatı tamamlanmış ince işçiliklerine başlanmamış bir yapı bulunmaktadır. Yapının ince işçilik isteyen imalatlarına başlanmadığından betonarme sisteminde yıpranmalar meydana gelmiştir.Taşınmazın üzerinde toplam 1.650,00 m2 kapalı alana sahip II. Sınıf B grubu yapı tarzında yaklaşık 15-20 yıllık ekmek fabrika binası ve eklentileri bulunmaktadır.

Adresi: Ankara istikameti Devlet karayolu üzeri 1. cadde 4. km Kırşehir Ekmek San Ltd. Şti

Yüzölçümü: 4.517,00 m2

Arsa Payı: Tm

İmar Durumu: İmar içi

Kıymeti: 1.733.700.00 TL

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibi

  1. Satış Günü: 14/12/2018 günü 10:00 – 10:05 arası
  2. Satış Günü: 09/01/2019 günü 10:00 – 10:05 arası

Satış Yeri: Kırşehir Adalet Sarayi Zemin kat Denetimli serbsetlik içi Müzayede salonu – KIRŞEHİR

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kırşehir İl, Merkez İlçe, 3566 Ada, 8 Parsel, AŞIKPAŞA Mahalle/Köy, Kızıleniş

Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında arsa vasfındadır. Taşınmazın toplam yüzölçümünün 643,00 m2 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Kırşehir Belediyesi İmar Planı sınırları dahilinde olup, her türlü Belediye ve Alt yapı Hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Şehir Merkezi alış veriş merkezlerine ( Eğitim, Kültür, Hastane, Dini Tesis, Kamu Kuruluşları v.b. gibi) tesis merkezlerine uzak bir mesafededir. Belediye: 4,8 km, Valilik: 4,3 km, Hastane: 3,6 km’dir. Yapı Ankara istikametinde karayolu üzerinde olup, ulaşımı kolaydır. Taşınmaz imar palanında konut alanında kalmakta olup TAKS: 0,25 olarak belirlenmiştir ve ayrık nizam 2 kata müsaadelidir.

Adresi :           Aşıkpaşa Mah. Ankara-Kırşehir karayolu 1. Cad. 4. Km.

Yüzölçümü    : 643,00 m2

Arsa Payı       : Tam

İmar Durumu : Yok

Kıymeti          : 160.750,00   TL

KDV Oranı     : %18

Kaydındaki Şerhler:: Tapu kaydında olduğu gibi

  1. Satış Günü: 14/12/2018 günü 10:16 – 10:15 arası
  2. Satış Günü: 09/01/2019 günü 10:10 – 10:15 arası

Satış Yeri: Kırşehir Adalet Sarayı Zemin kat, Denetimli Serbestlik için Müzayede salonu –

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/7995 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüzü başvurmaları ilan olunur .26/10/2018

BASIN NO: 300

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com