RESMİ İLAN: T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ

29 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
184 defa okundu.

T.C.

KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2018/21 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Kırşehir, Merkez, Kındam Mah. 2993 ada, 10 parsel, bağ vasıflı olarak tapuda görünmekte ise de imar planı içerisinde kalmakta ve arsadır, 482 m2 yüzölçümlüdür, imar planı sınırları dahilinde ayrık nizam 4 kata müsaadeli konut alanında kalmakta ve taban alanı arsa yüzölçümünün en fazla % 40’ı kadardır, her türlü belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine, alış veriş merkezlerine(eğitim, kültür, hastane, dini tesis, kamu kuruluşları vb) uzak bir mesafededir, bulunduğu bölge teknik ve sosyal alt yapısı tamamlanmamıştır, müstakil konut için tercih edilen bir bölgededir.

Yüzölçümü  : 482 m2        İmar Durumu: İmar planındadır.

Kıymeti         : 140.000,00 TL        KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

Satış Yeri      : Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Müdürlüğü içinde bulunan mezat salonu

  1. Satış Günü : 10/01/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
  2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 11:00 – 11:05 arası

2 NO’LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Kırşehir, Merkez, Kayabaşı Mah. 5219 ada, 4 parselde kerpiç iki ev ve tarla vasıflı gayrimenkul, imar planı içerisinde kalmakta ve arsadır, 468 m2 yüzölçümlüdür, imar planı sınırları dahilinde ayrık nizam 4 kata müsaadeli konut alanında kalmakta ve taban alanı arsa yüzölçümünün en fazla % 40T kadardır, her türlü belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine, alış veriş merkezlerine(eğitim, kültür, hastane, dini tesis, kamu kuruluşları vb) yakın bir mesafededir.

Yüzölçümü  : 468 m2        İmar Durumu : İmar planındadır.

Kıymeti         : 180.000,00 TL        KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

Satış Yeri      : Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Mdlüğü içinde bulunan mezat salonu

  1. Satış Günü : 10/01/2019 günü 11:15- 11:20 arası
  2. Satış Günü : 06/03/2019 günü 11:15- 11:20 arası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar

banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/21 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 23/10/2018

BASIN NO:289

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com