Resmi İlan

19 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1064 defa okundu.
Resmi İlan

T.C.
KIRŞEHİRİCRA DAİRESİ
2020/210 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Taşınmaz Kırşehir, Merkez, 3117 ada, 5 parsel, AŞIKPAŞA Mahallesi, Bulgurderesi Mevkii de bulunmaktadır., Satışa konu taşınmaz Kervansaray Mah. Şehit Yasin Gevrek Cad. No:75 Merkez/ Kırşehir posta adresinde kayıtlı olduğu görülmüştür. Taşınmaz Bodrum + zemin + 1. kattan oluşmaktadır. Yığma tarzda lapılmış ve mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı ahşap olup marsilya tipi kiremitle kaplıdır. Dış duvarlarında tarasit kaplama bulunmaktadır. Pencereleri beyaz pvc den yapılmış olup çitf cam ünitelidir. Yapı kullanma izin belgesine göre brüt 164,00 m² alana sahiptir. Taşınmazın çevresinde seyrek yapılaşma mevcuttur. Bölge genel olarak yüksek gelir sınıfındaki insanların, bağ evi yapmak için tercih ettiği bir konuma sahiptir. Satış konusu taşınmaz alışveriş alanları, camii, okul, park ve sağlık kurumlarına uzak konumda bulunmaktadır.
Yüzölçümü: 458,00 m2
Kıymeti: 338.000,00 TL
KDV Oranı: %18
İmar Durumu: İmar planındadır.
Kaydındaki Şerhler: Dosyasındadır.
Satış Yeri: Kırşehir Adliyesi içerisindeki mezat salonu
1. Satış Günü: 09/03/2021 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü: 06/04/2021 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/210 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

İlan No: 1280947

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On