RESMİ İLAN

12 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
787 defa okundu.
RESMİ İLAN

T.C.

KIRŞEHİR

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/57 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1-)Kırşehir,Merkez,Yenice Mah. Selgah Mevkii, 4366 Ada, 4 Parsel, 633 m2, Bahçeli Ev nitelikli taşınmaz, taşınmazın üzerinde yığma tarzda yapılmış tek katlı konut olduğu tespit edilmiştir. Evin yüzölçümü yaklaşık 165 m2, pencereleri PVC doğrama, çatısında marsilya tipi oluklu kiremit bulunmakta, 4 oda 1 salon, zeminlerde dökme mozaik beton kaplama olduğu tespit edilmiştir. İmar planı içerisinde ayrık nizam 4 kata müsadeli, en fazla %40 inşaat alanına sahip, taşınmaz üzerinde depo ve tandırlık olarak kullanılan toplam alanı 82 m2 olan 3 adet müştemilat bulunmaktadır. Müştemilatın duvarları briketten mamuldür, 15-25 yaşlarında 3 adet ceviz, 15-20 yaşlarında 5 adet kayısı, 5-10 yaşlarında 3 adet asma, 10-15 yaşlarında 1 adet vişne ağacı bulunmaktadır.

Kıymeti           : 367.519,50 TL

KDV Oranı     : %18

Kaydındaki Şerhler    : Tapu Kaydındaki Gibidir

1. Satış Günü  : 11/05/2020 günü 14:30-14:35 arası, 2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 14:30-14:35 arası

Satış Yeri         : Kırşehir Adalet Sarayı Zemin Kat Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

            Satış şartları :

            1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

            2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

            3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

            4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

            5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

            6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/57 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2020

Basın No: 51

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On