“RESİM SANATI,  RUHA İYİ GELİYOR.”

18 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
514 defa okundu.
 “RESİM SANATI,  RUHA İYİ GELİYOR.”

Küçük Yaşlarda İçinde Barındırdığı Resim Aşkını; 20 Yıllık Bir Aradan Sonra Tekrar Resim Sanatına Dönüştürdü.

 “RESİM SANATI,  RUHA İYİ GELİYOR.”

Büyüğünden Küçüğüne, Gencinden yaşlısına herkesin merak duyduğu ve hobi edindiği, birçok alanda bazılarına ise ekmek kapısının aralandığı sanata olan ilgi her geçen gün artıyor. Sanata olan düşkünlüğü ile bilinen ve 20 yıl aradan sonra resme olan aşkını tekrar sürdürmeye başlayan Canan Karlı, resmin ruhuna iyi geldiğini belirtiyor.

“RESİMLE ARAMIZA BİR DÖNEM MESAFE GİRDİ”

Sanata olan yatkınlığının genetik olduğunu düşünen Karlı, “Ailemde hemen hemen herkes güzel sanatların bir dalı ile uğraşmakta. Ben ise kendimi bildim bileli resme aşığım. Okulda ders dinlerken bile elim boş durmaz sürekli bir şeyler çizerdim. Ortaokul birinci sınıfta UNICEF’in düzenlediği bir yarışmada 3. oldum. Resim yapmak benim için bir tutkuydu. Liseyi bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi resim bölümüne girmek için çok çabaladım, ancak dönemin getirdiği bazı sebeplerden dolayı amacıma ulaşamadım. Evlilik ve çocuklar resimle aramıza bir dönem mesafe soktu ancak Ankara Atatürk Kültür Merkezinde resim dersleri aldım. 20 yıllık bir aradan sonra Aile Yaşam Merkezinin değerli öğretmeni Derya Yıldırım ile tanıştık ve resim aşkı benim için kaldığı yerden devam etti. Bu süreçte Avangart resim kursundaki değerli hocalarım Pelin Kanık ve Oğuzhan Kanık ‘dan da ders almaya devam ettim. Bu üç hocam benim hayallerime kavuşmama çok yardımcı oldular, onlara çok teşekkür ediyorum”

“RUHUMUZA İYİ GELİYOR”

Karlı, “Şuanda Derya Hocam ile Aile Yaşam Merkezinde kursumuza devam ediyorum. Onun anlayışı ve sabrı bizi olumlu etkiliyor. Herkese bir hobi edinmelerini ve sanatın bir dalı ile uğraşmalarını tavsiye ederim. Ruhumuza iyi geliyor”

“YARIŞMALARDA ÖDÜLLER ALDIM”

Aldığı ödülleri söyleyen Karlı, “Aile Yaşam Merkezinin düzenlemiş olduğu yarışmada 1’incilik ödülüm ve Ticaret ve Sanayi Odasının hazırlamış olduğu Baciyani Rum konulu yarışmada 1’incilik ödülüm bulunmaktadır”

 

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On