REKTÖRLÜK SEÇİMLERİ BAŞLADI

18 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
488 defa okundu.
REKTÖRLÜK SEÇİMLERİ BAŞLADI

13463307240bed

Rektörlük seçimleri başladı, Kırşehir’in heyecanı arttı. Başta öğrenciler olmak üzere Kırşehir kamuoyu kimin rektör olacağını merakla bekliyor.

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi rektörlük seçimleri bugün başladı. Adaylar arasında Prof. Dr. Kudret Saylam, Prof. Dr. Abdulvahap Yiğit, Prof. Dr. Şahmurat Arık, Prof. Dr. Niyazi Kahveci, Prof. Dr. Vatan Karakaya yer alıyor. 4 yıldır Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Kudret Saylam ile birlikte Adıyaman Üniversitesi’nden Rektör Yardımcısı Niyazi Kahveci, Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Abdulhavap Yiğit, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevinde bulunan ve son olarak Kastamonu Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Şahmurat Arık rektörlük için yarışıyor.

Ahi Evran Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Rektör adayı belirleme seçimi, bugün 09:00-14:00 saatleri arasında Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda yapılacak.

Oy verme işleminin başlayabilmesi için öğretim üyesi sayısının en az yarısının salonda hazır bulunması gerekiyor. Öğretim üyeleri sabah saat 08:30’dan itibaren Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda açılacak seçmen listesini imzalamaya başladı.

Yapılacak seçimde belirlenecek isimler Yüksek Öğretim Kurulu’na gönderilecek ve burada yapılacak değerlendirme sonucu ilk üç sırayı alan isimler Cumhurbaşkanlığı’na bildirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu üç isimden birini Ahi Evran Üniversitesi’ne rektör olarak atayacak. 40 Arena Gazetesi olarak rektör adaylarına başarılar diliyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN