REKTÖR PROF. DR. VATAN KARAKAYA’DAN GAZETEMİZ 40 ARENA’YA ZİYARET

1 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
464 defa okundu.
REKTÖR PROF. DR. VATAN KARAKAYA’DAN GAZETEMİZ 40 ARENA’YA ZİYARET

DSC_3083

 

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya gazetemiz 40 Arena’yı ziyaret etti.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette gazetemiz Genel yayın Yönetmeni Sait Yanık ve Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Dilek Küçükosmanoğlu ile görüşen Karakaya şunları ifade etti:

“Huzur, işbirliği ve üretkenlik, üniversitemiz için olmazsa olmazımızdır. Bu doğrultuda bizim Kırşehir’e, Ahi Evran Üniversitesi’ne dair projelerimiz ve hayallerimiz bulunmaktadır. Kırşehir, merkezî sınavlarda öne çıkan bir kentimizdir. Biz, üniversitemizin çekirdeğini oluşturan Eğitim Fakültemizle şehrin eğitimde geldiği bu noktayı daha da ileri taşıyıp sınavlarda elde edilen bu başarıyı, temelini Ahilik felsefesinden alan değerlerimizle taçlandıracağız..

Diğer taraftan, üniversitemizin sağlıklı ve gerçekçi bir şekilde büyüyebilmesi için hem akademik ve idari personel hem de öğrenci kapasitesinin artırılmasına hız verilecek; bu süreçte kaliteden taviz verilmeyecek; şehrimizin ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu meslek alanları dikkate alınarak yeni fakülte, yüksekokul ve bölümler açmaya devam edeceğiz.”
Ahi Evran Üniversitesi’nde akademisyenlerin bilim üretebilecekleri ortamları sağlayacaklarını belirten Rektör Vatan Karakaya “Bir üniversite rektörü olarak üzerimize düşen görev, öğretim elemanlarının huzurlu ortamlarda çalışmalarını tesis etmektir. Kırşehir, Selçuklu mirası üzerinde yaşayan bir kenttir. Kırşehir, topraklarından döneminin Gök Bilimleri Üniversitesi’ni; Ahi Evran, Âşık Paşa, Hacı Bektaş ve Yunus Emre gibi pek çok ereni çıkarabilmiştir. Yüzlerce yıl evvelinden böylesine bir zenginliğe sahip olan Kırşehir’i Türkiye’nin lokomotifi hâline getireceğiz. Kırşehir’in lider olabilmesi için de Ahi Evran Üniversitesi, çevresi, paydaşları, sivil toplum örgütleri, kent bürokrasisi ve Ankara bürokrasisi ile barışık olmak durumundadır. Kuvvet, birlikten doğar.” dedi. Rektör Karakaya sözlerine basın camiası olarak siz gazetecilere de çok büyük görevler düşüyor. Üniversite bir şehir için kalkınma noktasıdır. Basın aracılığı ile vatandaşların ne istediğini bildirmek size ,bunları yerine getirmek ise bize düşer.
Rektör adayı iken de söylediğim gibi Kırşehir için Kırşehir’in kalkınması için elimden geleni yapacağım. Projelerimizi yerine getirmeye devam ediyoruz. söylediğim gibi rastgele öğrenci yetişmesini istemiyorum.Bu konuda da akademik personellerimizle ortaklaşa çalışmalar içerisindeyiz,diyerek devam etti.

Rektör  Karakaya’nın ziyareti toplu fotoğraf çekiminin ardından sol buldu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN