Rektör Karakaya: “Yurtları önemsiyoruz”

30 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
341 defa okundu.
Rektör Karakaya: “Yurtları önemsiyoruz”

REKTÖR YURT MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde Kredi Yurtlar Kurumu ve özel yurt müdürleri ile bir araya gelen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya, yurtlara gereken önemi göstereceklerini söyledi.
Toplantıda üniversite ile yurtların bir bütün olduğunu ifade eden Rektör Karakaya, yabancı uyruklu öğrenciler noktasında hassas davranılması gerektiğini söyledi. Başarılı bir koordinasyon sonucu bir sonraki yıl fazla öğrenci alınabileceğini vurgulayan Rektör Karakaya, yurt müdürlerinin üniversite dış ilişkiler ofisi ile koordinasyon halinde olmasının önemli olduğunu belirtti.
“İnsan Yetiştirmek Tek Parametreli Değildir”
Üniversiteye yeni başlayan gençlerin kişiliklerinin üniversite ortamında oluştuğunu söyleyen Rektör Karakaya, “Öğrencilerin dönüşüm noktalarını belirli amaçlara yönlendirerek değil, onları bu toprakların ideallerine uygun halde yetiştirip topluma göndererek onlardan hizmet bekleyeceğiz. İnsan yetiştirmek tek parametreli değildir. Yurtlar, bu konuda bir bileşendir. Tüm bileşenleri bir araya getirip özlediğimiz, kendimizi ve geleceğimizi emanet edeceğimiz gençler için maksimum gayret sarf edeceğiz.” dedi.
“Dünya Markası Olmak İçin Uğraşıyoruz”
Büyüyen ve gelişen bir üniversite olunduğunu yurt müdürlerine anlatan Rektör Karakaya, “Üniversitemizi dünya markası yapmak için elimizden geleni yapacağız. Yabancı uyruklu öğrencilerle birlikte üniversitemiz ve şehrimizin adının daha çok anılmaya başlayacak. İnsana dair meselelerin zaman içerisinde ve hassasiyetle gerçekleştirilmesi gerekmekte yabancı uyruklu öğrencilerin ülkelerine döndüklerinde Türkiye’yi anlatabilecek, arkadaşlarını ülkemize getirebilecek bireyler olmaları için hassas davranarak dünyalaşmamız gerekmekte 2016-2017 eğitim öğretim dönemi içerisinde ülkemize gelecek öğrencilerin, eğer dil problemi varsa, TÖMER (Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi)’deki bir yıllık hazırlık eğitimleri ile birlikte beş yıl şehrimizde kalacaklar.
Öğrenciler, Kırşehir’den ayrılırken tekrar Türkiye’ye gelmek isteyen yabancı misyonerler olacaklar. Yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili olarak hassas davranılması gerekir.” diye konuştu.
Üniversitede ilk defa yurt müdürleri ile gerçekleşen toplantı, fikir alışverişinin ardından sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On