REKTÖR KARAKAYA : “ÜNİVERSİTEMİZ KALİTESİYLE TÜRKİYE’DE ÖNCÜ BİR YAPI”

15 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
314 defa okundu.
REKTÖR KARAKAYA : “ÜNİVERSİTEMİZ KALİTESİYLE TÜRKİYE’DE ÖNCÜ BİR YAPI”

REKTÖR KARAKAYA : “ÜNİVERSİTEMİZ KALİTESİYLE TÜRKİYE’DE ÖNCÜ BİR YAPI”

Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt’un açılış konuşmasının ardından bir konuşma da Prof. Dr. Vatan Karakaya yaparak kalite sürecinde gelinen noktanın takdir edilecek bir aşama olduğunu söyledi. Başarılı geçen kalite sürecinin diğer üniversitelere de örnek teşkil ettiğini kaydeden Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Türkiye yükseköğretiminin kalitesi tescil edilmiş öncü bir üniversitesidir.” dedi.

Kalite çalışmalarının mekanik bir süreç olduğunu ve bu çalışmaların kayıt altına alındığını anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, kalite süreçlerinde artık bir adım ötesini düşündüklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti: “Üniversitemizin bu aşamadan sonra yapması gereken tek şey gönülleri birleştirerek bünyesindeki yüksek enerji ile Ahi Evran-ı Veli’nin ruhunu şad etmektir. Onun ahlak boyutu ile gerçekleştirdiği kaliteyi yeniden yaşatabilirsek kalite de bir evre daha gerçekleştirmiş olacağız. Aksi halde rutini tekrar etmekten başka bir şey yapmamış sayılırız.” dedi.          Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin iş akışları, stratejik planı ve süreçlerinde hiçbir eksik bulunmadığını belirten Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kalitede bundan sonraki hedeflerinin yeni bir anlayış, yeni bir perspektif ve yeni bir ideal ortaya çıkararak ülke ve millet ihtiyacına katkı sağlamak olduğunu söyledi. İsmi ile müsemma olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kalite ile ön plana çıkmasının öneminden bahseden Rektör Karakaya, bitmeyen bir hedef doğrultusunda ilerleyerek insanlığa faydalı işler yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

Rektör Karakaya’nın konuşmasının ardından Kalite Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk  2019 yılında kalite süreci içerisinde yapılması gereken çalışmalar hakkında kısa bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumun ardından Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından bilgi alt yapılarının güvenliğini güvence altına almak için oluşturulmuş bir yönetim sistemi olan ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı Sertifikasının üniversitemize kazandırıldığını anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu süreç ile birlikte kalite çalışmalarına çeşitli alanlarda da devam ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerini dile getirdi. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı Sertifikasının üniversitemize kazandırılmasından dolayı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personeli ile kalite ekibini tebrik eden Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Karakaya, onlara teşekkür belgesi verdi. (Haber Merkezi)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com