REKTÖR KARAKAYA PROJELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

4 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
318 defa okundu.
REKTÖR KARAKAYA PROJELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

IMG_1165Vatan Karakaya, Öğretim Elemanı Ve Öğrencilerin Projelerini Yakından Takip Ederek Her Proje İle İlgili Bilgi Alıyor

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, öğretim elemanı ve öğrencilerin projelerini yakından takip ederek her proje ile ilgili bilgi alıyor ve proje sahipleri ile birebir görüştüğü belirlendi. Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi Mucur Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Programı Öğr. Gör. Mustafa Sudağ ile öğrencisi Azmi Ayvaz’ın geliştirdiği “Reaktif Bomba Geçirmez Beton Blok Duvar Projesi” ile ilgili olarak makamında bir görüşme gerçekleştirdi.

Rektör Karakaya, üniversitelerin proje üretmesi gerektiğini belirterek projelere her türlü desteği verdiğini söyledi. Rektör Karakaya, görüşme sonunda Öğr. Gör. Mustafa Sudağ ve öğrencisi Azmi Ayvaz’a teşekkür etti.

Reaktif Bomba Geçirmez Beton Blok Duvar Projesi hakkında bilgi veren Öğr. Gör. Mustafa Sudağ, ülkemizin terör saldırıları nedeniyle üzücü günler yaşadığı bu dönemde ülke güvenliğine yönelik çalışmalar yapmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Projeye yaklaşık üç ay önce başladıklarını anlatan Sudağ, proje ile ilgili olarak iki yıl daha çalışacaklarını ifade etti. Projenin şu an tavsiye niteliğinde bir tasarım projesi olduğunu belirten Öğr. Gör. Mustafa Sudağ, istendiği takdirde balistik ve fiziksel testler yapıldıktan sonra beton duvarın yapılabileceğini söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN