REKTÖR KARAKAYA MİLLİ GÜREŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

6 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
209 defa okundu.
REKTÖR KARAKAYA MİLLİ GÜREŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

thumbnail_grs2

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu Ziyaret Etti

Spora ve sporcuya destek veren, Ahi Evran Üniversitesi’nde sportif faaliyetlerin hız kesmeden devam etmesini amaçlayan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu ziyaret etti. Güreşçilerin idmanlarını izleyen Rektör Karakaya, idmanın ardından güreşçilerle görüştü. Sporun ve sporcunun önemini özellikle vurgulan Prof. Dr. Vatan Karakaya, tüm sporculara verecekleri destekleri anlattı.

2015-2016 eğitim öğretim döneminde Serbest Stilde Türkiye ikincisi olan Güreş Takımı ve  Türkiye üçüncüsü olan Greko-Romen takımı ile de görüşen Rektör Karakaya, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesine katılan milli sporcularla da görüştü. 2016-2017 eğitim öğretim dönemine hızlı ve iddialı bir başlangıç yapan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Yağlı Güreş takımında Kırkpınar Başpehlivanlarından Ünal Karaman, 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Küçük Orta Büyük Boy Şampiyonu Cengizhan Şimşek, milli güreşçiler İsmail Top ve Eren Furkan Fener Ahi Evran Üniversitesi adına müsabakalara katılacak. Minder güreşi müsabakalarında ise Harun Başaran, Hamza Kale, Hüseyin Tekerlek, Kerem Can ve Emre Turkaya  Ahi Evran Üniversitesi’ni temsil edecek.

Yeni döneme hazırlanan ve alanında adından söz ettiren başarılı sporcuların Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde bulunmasından mutlu olduklarını belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, sporcuların tüm ihtiyaçlarında yanlarında olacaklarını ve her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN