REKTÖR KARAKAYA BASINLA BULUŞTU

1 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
329 defa okundu.
REKTÖR KARAKAYA BASINLA BULUŞTU

REKTÖR KARAKAYA, ÜNİVERSİTE ÇALIŞMALARINI ANLATTI (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Ahi Evran Üniversitesi yatırımlarının anlatıldığı basın toplantısında konuşan Rektör Vatan Karakaya, Ü11 öğretim görevlisi ve 9 idari personelin isimlerinin, FETÖ/PDY işbirliği olduğu gerekçesi ile YÖK’e bildirildiğini söyledi.
Rektör Karakaya, “Üniversitede Fettullahçı yapılanma çalışmaları devam ediyor.Üniversite yönetimi olarak YÖK’e 11 öğretim görevlisi ve 9 idari personel ismini verdik ve bu kişiler açığa alındı. Kripto olarak bilinen kişiler üzerine bizim yapmakta olduğumuz bir çalışma yok. Bu kişiler bizce çözülecek kişiler değil, gerekli birimler çalışmalarını yapmakta.” dedi.
TIP FAKÜLTESİ EĞİTİME HAZIR
Bunun yanı sıra, Tıp Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksel Okulu binaları yapımlarının tamamlandığını bildiren Rektör Karakaya, “Tıp Fakültesi laboratuarımız tamamlanarak öğrenci için hazır duruma getirildi. Eğitim Fakültesi, Mucur Meslek Yüksek Okulu, Kaman Meslek Yüksek Okulunda güçlendirme çalışmalarımız devam etmekte. Kırşehir’e gelen öğrencilerin sıkıntı yaşamamaları için 250 kız, 250 erkek öğrenci olmak üzere TOBB tarafından finanse edilen KYK bilgisi dahilinde de yer tahsisi yapıldı.” diye konuştu.
ISO 9001 KALİTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Üniversitede yapılan kalite çalışmaları hakkında da bilgilendirme yapan Karakaya, “Türk loydu vakfı tarafından idari personel için performans sürekliliğinin arttırılması adına; 11 Ocak tarihinde ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi bilgilendirme eğitimi, 12 Ocak tarihinde ISO 9001: 2015 kalite yönetim sistemi dökümasyonu eğitimi, 13 Ocak tarihinde süreç yönetimi ve iyileştirilmesi eğitimi, 28-29 Ocak tarihinde ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi kuruluş içi denetçi eğitimi verildi.” ifadelerini kullandı.
Basın toplantısı karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN