Rektör Karakaya ALKÜ’de “Nesiller Mimarı Olarak Öğretmenler” Konulu Konferansa Katıldı

27 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
518 defa okundu.
Rektör Karakaya ALKÜ’de “Nesiller Mimarı Olarak Öğretmenler” Konulu Konferansa Katıldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde (ALKÜ) düzenlenen “Nesiller Mimarı Olarak Öğretmenler” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. ALKÜ Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa çok sayıda davetli, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Konferansta KAEÜ Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, eğitimin milletlerin varlıklarını sürdürme eylemi olarak tanımlayarak milletlerin kendi değer ve kültürleri ile var olma mücadelesi olduğunu kaydetti. Bütün medeniyetlerin kurucularının da yıkılmasına sebep olanların da muallimler olduğunu anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Çünkü medeniyeti inşa eden değerler ilim, sanat ve felsefenin oluşturduğu değerler ortamında din ve inançlardır. Toplum bir bütün olarak düşünülürse merkezi eğitim, çekirdeği eğiticilerdir. Toplumun her sektörü eğitim alanında kesişmektedir. Eğitim alanını da anlamlı kılan eğiticiler, yani muallimlerdir. Böylece muallimin toplumdaki değeri kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Bu kadar merkezi bir alanı oluşturan muallimler, milletleri ayağa kaldıracak, onun ruhundaki bilinci ve heyecanı canlandıracak bir mesuliyeti taşıdığı tartışılmaz bir gerçektir.” Konuşmasının sonunda ruhunu beslediğimiz çocuklarımızın aklını koruyarak düşünür, filozof ve mütefekkir çıkaracak bir yolun başlangıcını yapmayı temel hedef olarak belirlemek gerektiğini söyleyen Rektör Karakaya, öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının gününü kutlayarak onlara hayatlarında başarılar diledi.

Konferansın sonunda ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Can Tansel Tuğcu, KAEÜ Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya günün anısına Alaaddin Keykubat Mührünü hediye etti. (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On