Rektör Karakaya Akademisyenlerle Bir Araya Geldi

1 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
210 defa okundu.

2Rektör Karakaya: “Pilot Üniversite Seçilmek YÖK ve Ülkemizin Üniversitemize Güveninin Bir İşaretidir”

Ahi Evran Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, pilot üniversite olmanın gerekliliklerini görüşmek üzere Ahi Evran Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenleriyle Yunus Emre Toplantı Salonunda kahvaltılı istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve Prof. Dr. Mustafa Kurt, Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Rüştü Yeşil ile birlikte fakültelerin öğretim elemanları katıldı.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, istişare toplantısının amacını belirterek üniversite olarak büyük bir misyon üstlendiklerini ve bu misyon ile yeni bir üniversite anlayışını belirleyeceklerini kaydetti.

REKTÖR KARAKAYA: “ÜNİVERSİTELERİN BİLGİ ÜRETME ZORUNLULUĞU VAR.”

Tarım ve Jeotermal alanda ihtisaslaşma ve bölge kalkınmasında üniversite olarak kendilerine önemli işler düştüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, özellikle mühendislik mimarlık fakültesi akademisyenlerinden bu alanda önemli projeler beklediğini dile getirdi. Mühendislik fakültelerinin üniversitelerin bir nevi eli kolu olduğunu söyleyen Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi’nin üstlendiği yeni misyonda fakülte olarak nasıl katkı sağlayabileceklerini görmek istediğini ifade etti. Akademisyenlerin değişime dair heyecanı ve isteğini ilk olarak içlerinde hissetmeleri gerektiğini kaydeden Rektör Karakaya, mühendislik gereği sahada iş üretmenin doğru olacağını ve mühendislik fakültesinin bu tür çalışmalarda önde gitmesi gereken birim olduğunu söyledi.

REKTÖR KARAKAYA: “PİLOT ÜNİVERSİTE OLMA VİZYONUNU EN İYİ ŞEKİLDE YERİNE GETİRMEMEMİZ GEREKİYOR.”

Öğretim elemanlarından pilot üniversite olmanın şartlarını yerine getirmeleri konusunda çalışmalar yapmalarını isteyen Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, pilot üniversite olarak millet adına alınan umudu boşa çıkarma lükslerinin olmadığını vurguladı. Karakaya, pilot üniversite seçilmeyi YÖK ve ülkenin üniversitemize güveninin bir işareti olarak nitelendirdi.

REKTÖR KARAKAYA: “GELECEK YIL MAKİNE VE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİNE ÖĞRENCİ ALACAĞIZ.”

Konuşmasında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ile Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin durumlarına da ayrıntılı yer veren Rektör Karakaya, yeni bir anlayışa ve gayrete ihtiyaçları olduğunu belirtti. Ülkemizin siyasi ve ekonomik durumuna bakıldığında çağın gereksinimlerine ayak uyduracak güce sahip olduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, önümüzdeki eğitim öğretim yılında Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin Makine ve İnşaat Mühendisliği bölümlerine öğrenci alacaklarını dile getirerek bu bölümlerle Kırşehir’in başarılı öğrencilerini üniversitemize kazandırmayı ve şehrin öğrenci potansiyelini yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi.

Rektör Karakaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Mühendislik-Mimarlık Fakültesi akademisyenlerinden pilot üniversite olmanın misyonunu yerine getirme anlamında proje bekliyoruz. Öğretim elemanlarının Tarım ve Jeotermal alanda üniversitemize ne gibi katkı sağlayacaklarını görmek istiyorum. Üniversite olarak tarım ve jeotermalde markalaşmamız gerekiyor, bu markalaşmayı yaparken de evrensel tanımın dışına çıkmayacağız.” Rektör Karakaya: “Uluslararası alanda da sanat eserleri ortaya koymamız gerekiyor:”

Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin halkla kalben ve ruhen ilk buluşma yeri olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, atölyelerin oluşturulduğunu ve ilerleyen dönemlerde müzik bölümünü de Ahi Evran Üniversitesi’ne kazandıracaklarını ifade etti. Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinden ülkemizi genelleyici sanatsal çalışmalar beklediğini söyleyen Rektör Karakaya, öğretim elemanlarından uluslararası alanda da sanat eserleri ortaya koymalarını istedi.

KULLANILMIŞ LASTİKLER YAKITA DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Konuşmasının ardından Mühendislik Fakültesi akademisyenlerinin projelerini dinleyen Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, kullanılmış otomobil lastiklerinin tekrar yakıt olarak dönüştürülmesi projesine başlanması talimatını verdi.

                Rektör Karakaya, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanlarından Köylerde Ortak Kullanılan Dokuma Türünün Araştırılıp Tekrar Sana Döndürülmesini İstedi 

Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenlerinden köylerde ortak kullanılan dokuma türünün araştırılıp tekrar sahaya döndürülmesi çalışmalarının takipçisi olacağını vurgulayan Karakaya, halk kültürü olan müziğin günümüze gelene kadar geçtiği zamanın detaylı bir şekilde araştırılmasını istedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On