REİS-1 SUYA İNDİ

18 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
237 defa okundu.
REİS-1 SUYA İNDİ

img_1297Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Tarafından Satın Alınan Reis-1 İsimli Tekne Suya İndirildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kırşehir genelinde yasak avcılıkla mücadelede kullanılmak üzere Baraj göllerindeki su ürünlerini korumak ve denetimleri daha hızlı hale getirmek için çok amaçlı kontrol teknesi satın aldı. Satın alınan modern tekne, Hirfanlı Barajında suya indirilerek Su Ürünleri Mühendisleri tarafından denetimlerine başladı.

Kontrol teknesi alımı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin;  “ Göller ve barajlarda kontrol ve denetim yapmak üzere Kırşehir’e bir tekne kazandırıldı, alınan tekne iç sularda etkin bir şekilde çok amaçlı olarak kullanılacak ve kaçak avcılıkla mücadelede etkin bir rol oynayacaktır.

5 metre uzunluğunda 40 Hp gücünde motora sahip teknemiz ile ilimizdeki tekne sayısı ikiye çıkmıştır. Amacımız Kırşehir ili sınırları içerisinde bulunan baraj ve göllerde kaçak avcılıkla mücadele etmek, özellikle baraj gölleri etrafında bulunan yerleşim yerlerinde oturan balık avcılarının gelirini düzenli hale getirmek ve balıkların üremelerine imkân vermek için denetimleri etkinleştirmektir” dedi.

Bundan sonra su ürünlerinde meydana gelecek herhangi bir soruna daha etkin bir şekilde müdahale edip, zamanında ulaşacaklarını vurgulayan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlü Kenan Şahin, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgimiz ve saygımızdan dolayı yeni aldığımız modern teknemize kurum personellerimizle birlikte Reis-1 ismini vererek Besmeleyle Hirfanlı Barajında suya indirdik.  Ayrıca tekne alımı için destek veren Bakanlığımıza, Valimize, Milletvekillerimize ve alımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlimize hayırlı olsun” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN