Recai Akyel’den Kurumlara Şeffaflık Çağrısı

23 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
477 defa okundu.
Recai Akyel’den Kurumlara Şeffaflık Çağrısı

sayistay-baskani-akyel-den-kurumlara-seffafli-7803748_x_oKırşehir Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) 2015-2016 Akademik yılı açılış törenine katılan Sayıştay Başkanı Doç. Dr. Recai Akyel, ‘Kurumlarda Kalite’ konulu açılış dersinde yaptığı konuşmada, her kurumun yaptığı işleri, şartlarına uygun olarak yapması gerektiğini belirtti.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) 2015-2016 Akademik yılı açılış törenine katılan Sayıştay Başkanı Doç. Dr. Recai Akyel, ‘Kurumlarda Kalite’ konulu açılış dersinde yaptığı konuşmada, her kurumun yaptığı işleri, şartlarına uygun olarak yapması gerektiğini belirtti.

Üniversiteler, okullar, belediye, özel idare, hangi kurum olursa olsun yaptıkları işlerde kalite şartlarına uygun hizmet vermelerinin beklendiği vurgulayan Sayıştay Başkanı Akyel, “Eksik yapılan, hatalı yapılan, yanlış yapılan her iş beklenen faydayı sağlamaz. Mühendisin projeyi doğru çizmesi, doktorun teşhisi doğru koyması her zaman beklenir” dedi. “Kurumlar hesap verme sorumluluğu ve saydamlık çerçevesinde çalışmalı” diyen Sayıştay Başkanı Akyel, “Gerçekten de kamunun gücünü kullanan, kamu adına hareket eden, kamu kaynağını kullanan her kurum, bu işi nasıl yaptığını, neden yaptığını açıklamalı. Ya da sorulduğu zaman hiç rahatsız olmadan söylemeli. Hesap verme ve saydamlık, ikisi birlikte çalışan evrensel kurallardır. Kurumlar etkili, ekonomik, verimli ve hukuka uygun olarak çalışmalıdır. Amacımızın gerçekleştirmesine uygun araçları ve argümanları kullanmalıdır. Bütün kaynaklar verimli olarak değerlendirmeli. Kurum çalışanları etik kurallara uymalıdır. Görevlilerin yaptığı işi iyi ve doğru yapmalı ve yetkin olmaları beklenir.”ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN