RAMAZANDA BAHÇECİ, KIRŞEHİRLİLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR  

20 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
412 defa okundu.
RAMAZANDA BAHÇECİ, KIRŞEHİRLİLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR  

5 (7)Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, iftarda yenice mahallesindeki vatandaşlarla bir araya geldi

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, iftarda yenice mahallesindeki vatandaşlarla bir araya geldi. Ramazan ayının kardeşliğin, paylaşmanın, sevginin en üst seviyede yaşandığı ay olduğuna dikkati çeken Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Ramazan ayımız mübarek olsun.

Ramazan tüm insanlığa, bolluk, bereket ve kardeşlik duygularını getiren bir ay. Bizler de bugün sizlerle birlikte iftarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanlar sofralarını, ekmeğini, sevgisini, muhabbetini paylaşırsa daha kıymetli hale gelir.

Millet olarak her zaman yardımlaşmayı, dayanışmayı en üst seviyede yaşayan bir milletiz. Hem dinimizin gereği hem de geleneklerimizin gereği olarak bunu en güzel şekilde yaşıyoruz. Ramazan ayı da buna bir vesile oluşturuyor. Ben de bugün burada sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.

Belediye olarak Ramazan ayına özel, ramazanın maneviyatını hissettirecek dolu dolu bir program hazırladık, her yıl olduğu gibi bu yılda toplumun bütün kesimlerini kucaklayan etkinliklerle sizleri buluşturacağız. Her yıl yaptığımız gibi çocuklara iftarımızı yine yapacağız. Ramazan ayının 15. Günü, İslam Birliği Teşkilatı’nın desteğiyle “Dünya Yetimler Günü” olarak kutlanıyor.

Bu akşam da bu iftarımızı yapacağız. Ortalama 2 bin 500 katılım oluyor. İftar programız Park Bahçeler Müdürlüğünde gerçekleşecek. Hayır Evimiz ramazan ayında yardımlarına devam edecek. Bunun yanı sıra hayırsever vatandaşlarımızın desteklediği ve Belediyemizin organize ettiği iftarlarımız her gün Cacabey Meydanı’nda devam ediyor. Her akşam bin kişiye iftar veriyoruz.

Hayır sahiplerine böyle güzel bir etkinliğe vesile oldukları için de çok teşekkür ediyoruz. Ramazan iftarlarımız belirli mahallelerimizde devam ediyor. Bugün de buradayız. Böylelikle mahalledeki vatandaşlarımıza ulaşacağız. Bunların yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, öğrencilerimiz, yaşlılarımızla da iftar programları düzenleyeceğiz. Bu ay içinde hastanede kalan vatandaşlarımızı da ziyaret ederek onların yalnız olmadığını hep onların yanında olduğumuzu göstereceğiz. Ayrıca Kuran Kurslarındaki öğrencilerimizi ve esnaflarımızı da ziyaret edeceğiz.

Kadir Gecesi programımızı Ahi Evran Camiinde gerçekleştireceğiz. Caminin önünde mevlid‐i şerif ve Kuran‐ı Kerim tilaveti programı yapacağız. Bu Ramazan’da da titizlikle hazırladığımız programlarımıza, genç – yaşlı, kadın erkek bütün hemşerilerimizi davet ediyorum. Ramazan’ın manevi ikliminden bütün şehir olarak nasiplenmemizi, Rabbimden niyaz ediyorum. Ramazanın İslam Alemi’ne ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN