Ramazan Bayramı huzuru

30 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
483 defa okundu.
Ramazan Bayramı huzuru

Yüce dinimizin en önemli günlerinden biri olan mübarek Ramazan Bayramı, ilimiz genelinde huzur içinde kutlanıyor.

Ramazan Bayramı huzuruİnsanlar arasında sevgi-saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularının en üst düzeye çıktığı Ramazan Bayramı nedeniyle Valilik tarafından Öğretmen Evi’nde bayramlaşma töreni düzenlendi. Kırşehirlilerin büyük ilgi gösterdiği bayramlaşma törenine Vali Özdemir Çakacak’ın yanı sıra Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Garnizon Komutanı Jan. Alb. Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdulkadir Polat, protokol üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu başkanları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Burada yapılan bayramlaşmada bir konuşma yapan Vali Çakacak, , yaptığı konuşmada Kırşehir ve ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde Ramazan Bayramı’na erişmenin ve bayramı kutlamanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Sevgi, saygı, dostluk ve kardeşliğin en üst seviyeye yükseldiği Ramazan Bayramının sevincini paylaştıklarını belirten Vali Özdemir Çakacak; “Ramazan Bayramının Türk Milleti açısından ayrı bir yeri vardır. Dinimiz gereği kutladığımız bu bayrama kültürümüzden gelen özellikleri de eklediğimizde manevi havası yüksek bir ortam oluşuyor. Bizler Kırşehir olarak, Türk Milleti olarak huzur içerisinde bir bayram geçiriyoruz. Ama İslam alemi içerisinde bayramı kutlayamayanlar da var. Temennimiz, onların da bayramlarını huzur içinde kutlayacakları ortama kavuşmalarıdır. Kutlamakta olduğumuz mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor ve Allahtan sağlık, huzur birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlar geçirmemizi temenni ediyorum.” dedi.

Askeri Gazinoda askerlerle, Polis Evinde de emniyet mensuplarıyla bayramlaşan Sayın Valimiz, Milletvekillerive protokol üyeleri daha sonra Sevgi Evlerini ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında, Fatma Bacı Sevgi Evleri’nde kalan çocukların kendilerine verilen harçlıkları Gazze’ye bağışlamak istemeleri, duygulu anlar yaşanmasına sebep oldu.

Ardından,  Vali Özdemir Çakacak’ın eşi Kevser Çakacak ve protokol eşlerinin de katıldığı bu ziyaretlerde Sevgi Evlerinde kalan çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Program, Huzur Evi sakinlerinin bayramının kutlanması ve onlarla yapılan sohbetle sona erdi.

 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN